Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak "odmočit" hada?

Zdravíčko, mám nedosvlečeného hada (tlama a oči), ale ani po druhém odmočení v řepíkové vlažné vodě (10min.) se mi nepodařilo stáhnout ani kousek staré kůže.
Jak na to?
Děkuji.

Ahoj páni modi napsali již vše potřebné ale pokud mohu jedna technická=páč mě není známo co je to za hada tak ten ručník nerovnej poctivě nech mu tam kraje třeba i prostředek zkrabacenej at se o něj může drbat:-)velkej borec si to udělá sám vleze i pod něj ale prcek by lez jen po vrchu.

Vše podstatné už tu bylo víceméně napsáno, ale místo toho řepíku mu tam kápni trochu slunečnicového oleje, řepík totiž funguje uplně obráceně- ztahuje, místo aby odlučoval. Takže je dobrej na rány, ale ne na nesvleky. Pokud by to nepustilo ani po nočním odmáčení na vlhkém ručníku, tak hadovi dej pár dávek Duphalyte, většinou mu to brzy vyvolá další svlek, s kterým sjede i ten starý nesvlek.

Á někdo byl rychlejší.Hale začíná v tom být hokej takže prosím ještě jednou a popořadě= kdy se svlékal na posled?---svlek před proběh normálně?---nemá tam jizvu či podobné?---není to náhodou nový(budoucí)svlek?---dobejvat mu to dolu jen po směru NÉ PROTI srsti.Možno použít z olejů také--olej z tresčích jater(ale néé z konzervy),olivový olej ty přímo lehce potřeš na nesvlek.Jo a Duphalyte dám kontakty--http://www.cymedica.com/www/cz/produkty/duphalyte/ .

Poslední svlek cca před třemi týdny, nezapisuji. Potrhaný na malinké kousíčky po celém terárku. Děs. Byla jsem celé prázdniny pracovně mimo domov a rosení měla na starosti máma. Za ty dva měsíce se prostě něco pokazilo. Svlečku jsem samozřejmě pokoušela stáhnout po směru šupin:) Byl hodinu naložený ve vlažné vodě s olejem a fakt nic.
Za odkaz děkuji.

70km není až takový problém, mám přítele kousek od Prostějova, ale bohužel tam s sebou hada vzít nemůžu. Skorotchán je nesnáší a mám přísný zákaz tam cokoli vozit. Jednou mi u nich utekl eublík, kterého jsem prodávala, a málem mě vyhodil. A přes noc nechávat hada v autě - to ee:).

Podle dotazu,oka a dalších nesvleků,které se povedlo odstranit. Pokud u toho čumáku jde o mechanické poškození(odření od hrabání v suché podestýlce)a ostatní problémy jsou mechanického původu,tak by je měl další svlek z valné části odstranit.(ta poškození podle mě nejsou na víc svleků)

Já jsem to celé četl :-). Jen mi přijde nemožné řešit nesvlíklou hlavu tak dlouho. Oko může být zanícené i z jiného důvodu (pokud vůbec je). Proč se to celé najednou řeší až po 3 týdnech od svleku? Předtím to nevadilo a teď najednou pohotovost? Člověk vystresovaný strachem o svého mazlíčka může dělat nesprávné závěry.