Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mražená holata

Dobrý den, včera jsem si do svého zvěřince dovezla mládě užovky červené. Už jsem tu něco o krmení pročetla, ale názory se dost liší a ve vyhledávači je to dost zmatené, chci teď krmit mraženými holaty, ale co jsem tak četla, tak nevím, může se pak had bát živé kořisti? Nebo je to u holat jedno, pořípadě zda je lepší občas podat hole živé. Doufám, že z přijmem potravy nebude problém, přece jen je to vážně prcek. Ještě to rozmražování v horké vodě, je tím myšlena normálně horká voda z kohoutku? A co když hole nebude chtít přijmout
předem moc děkuji, popřípadě se omlouvám pokud je to tu někde v nějakém vlákně lépe popsáno

Všechny hady jsem rozkrmovala pouze rozmraženými holaty a všichni v dospělosti vesele chytají myši a potkany:) Toho bych se nebála.
Holata jsem na pár minut hodila do umyvadla s hodně teplou, ne vřelou, vodou, potom je vytáhla, pečlivě osušila a předložila.:)

Je dobrý dát hole do pytlíku a potom do vody, aby se z něj nesmyl pach (dík Auri ;-) ) a veškerý korálovky jsem rozkrmil i bez problémů..teď valí živý mastomyši ;-)
Kdyby nechtěla, stačí nastřihnout a zamávat s ním před ní..mladé krmím z peanu pro lepší přehled..

Ahoj,
z valné většiny krmím mraženým a živé dávám jen z vlastních zdrojů,nebo těsně po návratu z krmením. Nezaregistroval jsem nějaký problém se zkrmováním živé kořisti.
Jen bych upozornil na co nejkratší dobu zmrazení cca do dvou měsíců. Jelikož zmrazením časem klesá výživová hodnota.
Rozmrazení u mě probíhá v krabičce na teráriu,ráno vyndám k večeru krmím. Pokud budeš rozmrazovat na rychlo,tak ne horkou ale teplou vodou cca 40C. Při spaření zas snížíš hodnotu krmení.

Já právě našla hromady rozměrů a kdo se v tom má vyznat, některé jako třeba 50x30x30 mi přišlo hodně málo, jiné zase moc, tak jsem dala rozměry které jsem si tak myslela a dopadlo to takto. Zatím má jen žárovku, písek, vodu a domeček, dnes jsem jeste koupila břidlici, abych ji dala pod žárovku, ten písek se moc neohřeje a ještě kytku, ale umělou, protože když jsem chtěla nejedovaté kytky do terária, tak na mě koukali jak na blázna a dávali mi kaktusy

Ke guttce je kytka dost zbytečná,dospělí zvíře ti jí uválí jak nic. Rašelinu určitě čistou bez hnojiv at se ti had neotráví,když se jí trochu dostane na kořist.
K té velikosti terárka. U bývalého rodu Elaphe je v podstatě čím větší tím líp pravidlo a ve větším terárku ti i to zvíře lépe vynikne. Samozřejmě se ve větším i lépe rozvrství teploty.

Ty obojživelníci nejsou zrovna ideální. At toxicitou,tak ochranou našich druhů. Pokud to není nezbytné přidrž se savců a ptáků. Pokřiveného gekončíka nebo jiného ještěra ti vezme,ale je škoda to zkrmovat nepotravnímu specialistovi.;-)
A moc bych to nerozvíjel,nebo nás slabší povahy sežerou:-D

Tak dnes jsem dala poprvé holátko, chvilku vypadala že se ho bojí, šla jsem pryč a po půl hodině tam stále bylo, tak jsem šla na večeři a asi s toho taky dostala hlad, takže po dalří půl hodině bylo fuč a Žofinka je tlustá, takže naštěstí ji chovatel vážně rozkrmil :-)