Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený již 10 dní nežere

Zdravím, prosím o radu.
Máme 10. dnem doma roční samici leguána zeleného. Terárium 150x150x100cm. Teplota nahoře pod žárovkou 37°, dole 25°. Žárovka UV Reptiglo 10W a druhá výbojka Arcadia D3 160W. Rosíme 3xdenně. Svléká se.
Nechce přijímat žádnou potravu - zkoušeli jsme rukolu, saláty, pampelišku, banán, ananas... A nic z toho. Stravu přijímá pouze injekční stříkačkou. Jinak ne. Samice je jinak aktivní, šplhá po větvích, vyhřívá se, koupe se. Poradí někdo, jak jí rozežrat? Nevíme si už rady :( A trápit jí pořád krmením ze stříkačky se nám taky nechce :(
Děkuji moc všem za odpovědi!!! :)

loading...

Na zelený lega tu jsou jiný kapacity, tak se snad ozvou.
Jinak bych ale terárko přisvítil nějakou lineární zářivkou. A nechal leguána až si zvykne a začne žrát sám. Násilným krmením mu akorát prohlubujete stres a stresovaný zvířata, jak známo, nežerou.
určitě nic nezkazíte když si důkladně přečtete toto.

Musí mít světla s vhodným spektrem. Ta teplota 37° pod zdrojem tepla by mohla být ještě o třeba 5° vyšší. Nežraní 5 dní v novým prostředí zdravýmu zvířeti nijak zásadně neublíží.
Než Vám k tomu poradí někdo fundovanější, tak si fakt důkladně pročtěte ten článek i odkazy v něm.
Sem můžete jen tak pro jistotu zatím vložit fotku terária a zvířete.

Jak už bylo psáno v předchozích komentech, tero nahoru, ať je chlapec klidně i výš jak vy a když tak koukám, i ty větve by mohly některé být až ke stropu, tam případně nějakou i napříč,u vás bude tahat ocas po zemi...ještě jsem chtěl jen dodat, že žebřík je super, domácí výroba, nebo koupený, něco takového jsem sháněl, ale nesehnal..

Zebriky jsou z prodejny Zverokruh. - najpodstatnejšia informácia..Mimochodom,prečo ste kupovali samičku?
Umiestnenie terka : Práve preto,že je väčšinou dňa sám,potom sa podvečer nasťahujete do obývačky,vidí iba nohy a tiene.Umiestnite to terko vyššie,do výšky očí.Nech pekne pozerá do miestnosti zhora.

Ja mam 150cm sama svou vysku,takze ve sve urovni oci ho mam. A vecer se nikdo do mistnosti nestahuje,protoze delam 12tky kratkej-dlouhej tejden. Takze krmim rano pred smenou a ne vecer! To jo jen zhasnu a jdu spat. Vyber pohlavi je snad na me ne? Zatim mi nikdo nedal uzitecnou radu,cim ji treba nalakat,neco co leguani radi prijimaji. Videla jsem uz i horsi teraria a mnohem mensi,takze mi neprijde,ze by to moje bylo nejak strasne spatne! Jinak pan se na zebriky ptal,takze nevidim duvod,proc mu neodepsat a proc na to mate narazky?!

Zatim mi nikdo nedal uzitecnou radu

1. přisvítit - učinila jste?
2. zvednout teplotu na vyhřívacím místě - nikde ani slovo o tom jestli už je teplota v pořádku.
3. zvětšit větrání - taky bez reakce, takže se nedá poznat, zda už je to upravené.
4. Přidat větve aby terárium nebylo holobyt - podle Vás to stačí.
5. Zvednout tera ze země - zase je to podle Vás OK.
6. přestat krmit násilně - taky nevíme jestli už je napraveno.
7. přečíst si FAQ a v něm umístěné odkazy - asi ignorujete, jinak by už bylo po debatách.
Rad víc než dost. Že se Vám některý nelíbí už není problém odpovídajících.

Na fotce vam prijde,ze je malo svetla? Me teda ne. Teplota 35 je take malo jo? Proc prave teplotu 35-37 doporucuji? Vwtrani jsem psala,ze je jeste mrizka na vrchu a podel posuvnych skel. Takze samorost pres pulku tera a 2 zebriky je holobyr? Nad samorostem je odpocivaci prostor,takze tam vetev nedam-jiz jsem o odpocivadle psala. Terarium v urovni svych oci mam. A nasilne nekrmim,naposled v nedeli.