Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výhřevná žárovka

Ahojte,, jakou mam koupit vyhřevnou žarovku do teraria pro leguana?
Vel teraria : základna 125cm výška 200cm ...
Neustale mi v nich praska vlakno ...nevim cim to je...na zarovce nemam kryt,tudiz se nemuze přehřívat. díky

Kup klasickou bodovku za deset kaček. Wattáž se určuje podle teploty v místnosti. Já v takovýhlech terárkách mám 60 - 75W, ale bydlim v kamenym baráku ve kterým dost šetřím na topení, tudíž tobě by mohla stačit i slabší ;-). Pokud doma pořádně topíš...

Musíš to ozkoušet a uvidíš ;-). Já bych tam dal tu šedesátku, určitě tam nebudeš mít jenom bodovku a když k tomu přidáš další světla co lego potřebuje, tak možná i ta šedesátka bude moc. Není nic jednoduššího než tam prdnout teploměr a vychytat to.
Na vyhřívacím místě (tedy pod tou bodovkou), by si měl mít nějakých 40°C, okolo můžeš spadnout až k nějakým 25°C v noci by si neměl jít pod těch 21°C, což by pro tebe neměl být problém, jelikož vaše pokojová teplota se pohybuje kolem té jednadvacítky...

Každopádně si pročti tohle: leguan-zeleny
Pokud to máš už přečtený nebude na škodu si to přečíst ještě jednou. Přeju hodně úspěchů v chovu ;-).