Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov cvrčků

Dobrý den, přemýšlím že bych začal s chovem cvrčků, a tak se jen zeptat:

Je nutné cvrčkům svítit nebo stačí abych tam jenom vyhříval topným kabelem??
A k líhništi, tam taky musím svítit nebo stačí jen vyhřívání a vlhčení??

Pár rad od zkušených chovatelů by mi velmi pomohlo.

Děkuji

Vubec nesvítit :) stačí topit pod krabicema. Doporučuju mít větší teplotu u krabice s kladištěm ale je pak zapotřebí stále dovlhčovat.
Důležité je mít cvrčky zvlášť podle velikostí jinak se budou požírat ;) nebo vlastně ani nemusíš ale produkce bude o dost menší :)

My svítíme pouze dospělým jedincům, když kladou vajíčka do kladiště.
Postupně dospělé cvrčky zkrmíme a zbyde nám jen kladiště, které 3x denně rosíme a svítíme obyčejnou 40 watovou žárovkou.
Svícení není uplně nutné ale jelikož máme v baráku dost chladno, tak jim tímto způsobem přitápíme.
Samozřejmě je to věc názoru a zkušeností, nám se to ovšem takto osvědčilo už poněkolikáté.

Topim kabelem, vubec nesvítim, nerosim.
Když dáš kladiště bokem do jiného boxu tak mu nedělej tak velké větrání a ona kdež se odpařuje voda z kladiště tak se tak drží krapet větší vlhkost a dospělci ty je dobré držet v suchu a dobře větrat.

Takové podmínky mam v mém malém chovu a nemůžu si stěžovat. cvrčci krásně kladou a docela se mi zdá že se dorůstaj větší velikosti než když je koupíš ve zveráči.

ano, ano, případná poznámka. To čemu všichni říkáme čínský zelí je vlastně pekingský zelí, ale kdo by si stěžoval, když Peking je v Číně, a čínský zelí se u nás skoro neprodává :-)

Horší je (aspoň pro mě), když maj v supermárketu místo petržele - a pod názvem petržel - akorát ten hnusnej pastinák..3-[

Anebo když mi po spatření krabičky malých, asi 0,5-1cm cvrčků domácích bylo zcela vážně řečeno, že hlavně aby mi neutekli ti hadi, co je tím krmím.. :-[

Síťku nepoužívam a nikde jsem si nevšim že by cvčkoši žrali vejce ;) je důležitý aby měli stále co žrát potom je nějaký vajíčka nezajmaj. Každá samička klade různě hluboko takže si troufnu říct že je možná lepší i bez síťky......a odebírání kladiště 1 za týden to je celkem zavádějící záleží kolik je chovných samic......je jasný že třeba 100 samic naklade kladiště dříve jak 30

Mam dalsi dotaz ohledne doby kladiste u dospelaku.
Dnes me prisel 1L bananovyh cvrcku jen co jsem je prasypal
tak kladou a kladou kladiste je obalene ve trech radach nahoru
jak holky tlacej.Prijde me frekvence vymeny kladiste jednou tydne
malo,ale necham si poradit jak tedy casto vymenovat kladiste?
Opravdu staci jednou za tyden ???