Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Salamandra salamandra bernardezi

Dobrý den, možná se ptám blbě, ale dlouhou dobu mi vrtá hlavou jak je to s potřebným povolením na cizokrajné poddruhy Mloka skvrnitého, především pak s výše zmíněným poddruhem. Jednoduše, není mi jasné jestli naše zákony tyto subspécie rozlišují nebo je nutné stejné papírování jako s chovem našeho poddruhu.
Děkuji za odpovědi

Dobrý den,
když čtu toto vlákno, tak bych se Vás rád zeptal, nejsem v tom vůbec zběhlý, zda je nějaká možnost, jak legálně doma chovat druh Salamandra Salamandra? Je velice krásný tvor, pokud je odpověď někde ve vlaknu předem se omlouvam za stejný dotaz! Děkuji Michal

Ano je, buď S. salamandra získaných ze zahraničí s certifikátem s jehož pomocí si vyřídíte zvláštní vyjímku na příslušném Krajském úřadě, nebo získat nějaký podobný druh rodu, který se na našem území nevyskytuje (třeba zmínění S. algira, S. corsica), sehnat se dají občas na zahraničních inzercích.

No...dnes už se často bere jako Vipera bosniensis, takže by to mělo jít...

To mi uniklo. Nicméně tohle je už pár let stará záležitost a pracovalo se při jednání s úřady tuším s V.berus bosniensis.. Přesné info samozřejmě může dodat jen dotyčný..

Salamandra salamandra spadá mezi silně ohrožené druhy ČR, tudíž u nich platí zákonná ochrana podle 114/92 Sb. a tak pro chov je potřeba povolení. U zvířat nevyskytujících se v ČR pak hlídat jen CITES.

www.veronica.cz

EDIT: tak to dopadá, když rozepíšeš příspěvek a vyruší Tě soused (Reptimania byl rychlejší). :-)