Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Salamandra salamandra bernardezi

Dobrý den, možná se ptám blbě, ale dlouhou dobu mi vrtá hlavou jak je to s potřebným povolením na cizokrajné poddruhy Mloka skvrnitého, především pak s výše zmíněným poddruhem. Jednoduše, není mi jasné jestli naše zákony tyto subspécie rozlišují nebo je nutné stejné papírování jako s chovem našeho poddruhu.
Děkuji za odpovědi

No...dnes už se často bere jako Vipera bosniensis, takže by to mělo jít...

To mi uniklo. Nicméně tohle je už pár let stará záležitost a pracovalo se při jednání s úřady tuším s V.berus bosniensis.. Přesné info samozřejmě může dodat jen dotyčný..

Salamandra salamandra spadá mezi silně ohrožené druhy ČR, tudíž u nich platí zákonná ochrana podle 114/92 Sb. a tak pro chov je potřeba povolení. U zvířat nevyskytujících se v ČR pak hlídat jen CITES.

www.veronica.cz

EDIT: tak to dopadá, když rozepíšeš příspěvek a vyruší Tě soused (Reptimania byl rychlejší). :-)