Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rack system pro Boa constrictor

Dobry den, chtel bych poradit s vyrobou rack systemu na hroznyse. Nejvice me zajima velikost boxu. Popis me predstavy: rozmery bych chtel mit 100x40x50 (d,v,h) stacilo by to ?? Boxu by melo byt 5 na sobe stim, ze ram stojanu by byl ze dreva boxy z mlecneho 4mm plastu. Na zadni stenu bych dal kovovou sit (duvod: v liste povede topny kabel a plast by neprohral a take u stropu bych chtel dat jednu velkou zarivku k osvetleni celeho systemu se stinidlem, aby nesvitilo do vnitr mistnosti, ale pouze za system) a vpredu by bylo okenko o rozmeru 30x20. Diky vsem za vase nazory a zkusenosti. Budu rad za popripadne zmeny v planu, ktere by vedli ke zlepseni systemu nebo zprijemneni pobytu mych chovancu jeste jednou dekuji.
Změna předmětu, původně: rack system na B.Constrictor (halapremek)

Diky moc, ale ja to chci hlavne kvuli manipulaci, ze box si budu moct vytahnout a polozit kam budu chtit. Ta tva stena je fakt luxus ale hlavni muj duvod take je ze chci obejit variantu skla. Jak velke ty hrozny mas? Rozmer terarka je? Nehledim na krasu jen chci mit lepsi pohodu pri cisteni nebo krmeni (krmeni provadim mimo terarka-duvod je ten,ze pouzivam buk.stepku) dekuji za ochotu.

Tak abych to uzavrel. Abych pravdu rekl vubec sem netusil, ze se tu dockam zrovna tohoto... Rada zadna jediny kdo byl ochoten aspon trosku pomoct byl Zeluco. Pocital sem stim, ze mi nekdo poradi da nejaky navrh na zmenu ci odsouhlasil, ze by to mohlo byt ok... Ted co mi jedine zbyva investovat do projektu a kdyz zjistim, ze to bude na.. tak to predelat. Zeluco tobe dekuji za ochotu a sem rad, ze aspon nekdo stech 3xx uzivatelu co precetli mou prozbu o pomoc mel snahu... vazne ochota sama od sebe od ostatnich...

Ono chce brát v potaz, že velké hady v racku téměř nikdo nechová. Práci ti to rozhodně neusnadní. Hnout boxem velikosti teraria s velkym hadem, vodou atd není žádné sranda (celkovou hmotnost tipnu tak 30-40kg v rukách a proti ksichtu naranej had), otevřít dvířka je rozhodně efektivnjší. Při vyndání šuplíku musíš většinou hada odchytit do boxu, neb mají tendence okamžitě zdrhat nebo útočit, což je proti běžnému terku zase práce na víc. Ještě se naučí zajímavej reflex - po vyšoupnutí čekají primárně kořist a podle toho se taky chovají. Dle mého ti to práci spíše přidělá a přehled o zvířatech rapidně zhorší. Osobně si myslím, že nejenže do toho dost investuješ, ale pravděpodobně budeš výsledkem zklamán a budeš investovat ještě jednou do běžných terárií.
No nicméně průkopníci kteří řeknou: "Tudy ne, přátelé." Jsou potřeba a fandím ti, ač racky rád nemám :-).

Uroboros diky moc za rady sice nejsem zastance racku ale jde mi hlavne o toto: Stena bude obsahovat 5boxu a takto budou 3 stojany vedle sebe. box chci jen z duvodu: 1. neni tam zadne sklo chci obejit variantu abych to mel ze skla 2. kvuli cisteni terko tezko budu nosti do vany mam 34 terarek a fakt to problem je:) 3 investice me moc nezajima jedine me pozadavky jsou, aby to vypadalo bylo to pro me nejsnazsi na udrzbu a hlavne, aby sem vytvoril co nej podminky pro me chovance. Byl by jeste nekdo laskavy a pridal se k tematu a poradil by? Nebo by prisel s lepsim napdem nez mam ja? Premyslel jsem i, ze bych koupil plexi a slepil ho do podoby terarka. Tim bych byl docela i spokojen pac tam sklo nebude, ale zase potreboval bych 45 m² a kdyz vemu v potaz cenu tak to je moc (cca 23000) to zas nechci. Je nejaky podobny material, ktery bych mohl pouzit aniz bych neohrozil hrozny ci, aby se nestalo, ze to prorazi?

Proč ti vadí sklo? U boa c. mam 5mm, v dvířkách jen 4mm a je to úplně na pohodu. Ale jestlí s tím chceš mermomocí hýbat, tak sklo fakt asi raději ne. Jinak jsem viděl super terárka, co byla svařená kostra z L profilů a do toho vsazený komůrkový polykarbonát. Na ještě rozumnější cenu by asi vešel třeba kartonplast. Logicky by se dal svařit štelář a v tom usadit obří šuplíky na pojezdy. Čím by pak byli vyplněné stěny těch šuplíků by bylo v podstatě úplně jedno.

kvuli cisteni terko tezko budu nosti do vany

Teráriem se ani kvůli důkladné kompletní desinfekci nemusí pohnout. Stále nechápu co tě vede k tomu, mít to manipuluvatelné. Taky nechápu, proč hady kvůli krmení vyndaváš, ale to už bych tu nerozebíral...

mam tam bukovou stepku a nerad bych, aby mi ji nejaky hrozen sezral, v minulosti jsem stim nemel dobre zkusenosti a bohuzel to pro moji regisku nemelo dobry konec... Pohnout se nemusi, ale sam musis uznat, ze kdyz vemes box pod varici vodu je to daleko nazsi cisteni. Nad tim komurkovym polykarbonatem jsem uz premyslel hlavne vaha celkoveho boxu by se pohyboval nekde odhaduji mezi 10kg jestli se nepletu, ale urco to o moc vic h nebude. A mel jsem i vymyslene jak bych to udelal z tech L profilu a to tak, ze bych si nechal na ne udelat (nvm presne jak to popsat). Neco jako vodici listy, ktery by drzeli ten karbonat s pofilem u sebe. Nechci totiz ani pouzit srouby apd. Steny bych prejel silikonem aby se netvorili mezery a taky aby to drzelo u sebe. Jeste abych nezapomel ty profily kvuli vaze bych si nechal udelat z hliniku.

jak všichni píšou že velký hady do racku ne a asi jeto pravda,na menší hady mam šuflíky z ikei 70x50 výška 36,bohužel už je nemají v sortimentu,jeto tak kolem metru,větší už se špatně obrábí,větší mám ve věži 95x95x160 rozdělenou na tři patra s dvířkama ve předu větrání na boku cca 30x30 cm a kolem dvířek 5mm fuky ,hady mám cca do 2 metrů nepříliš socializované takže jakákoliv manipulace je pokus oto urvat něco k jídlu,ikdyž je terárko hluboké 95 cm tak po příchodu do místnosti okamžitě najedou ke dvířkám a číhají,metrovej had z šuflete šáhne tak 40-50cm ven ,lepit plexi na takový rozměry by chtělo nějaký žebra aby nebyly takový velký plochy,to už fakt asi al profily a komůrkáč,dvířka sklo na panty,

nechci tu vypisovat moudra nactene na webech, ale v americe maji i tmavky v boxech a nedala jim to problem. Hady mam teda docela klidase a urcite zatim nejsou agresivni. Sahnu do terka a vse ok nestartujou a nechaji se vytahnout. Mozna je to jen o zvyku, ze je taham na krmeni ven a tim padem mi nic neudelaji, ale vim ze kousnout muzou kdykoliv. Taky me uz parkrat trefili, ale nevadi mi to. Urcite bych nechtel mit to jako ty, ze staci prijit do mostnosti a mit je u skla:) a ten box ma vetsinou vzdy horni otvirani a mas ho pruhledny takze vidis na hada a co prave dela a mas sanci ho sledovat a vyhnout se pripadnem utoku

většina těch americkejch boxů ale není lepená ale litá v celku u nás sem nic podobnýho právě nesehnal tak že když dělám s pleyi tak vým jaksechová lepený že právě improfi spoj časem povolí ,tak do něčeho takovýho nechcu jít,rusáci v tule použiva jí přepravky slepený k sobě jak na šířku tak i na výšku nevím čim to lepí ale to už je zajímavější matroš,

jestli myslíš lepit plexi silikonem tak toje špatná volba,profi se lepí chloroformem s rozpuštěným plexi ,spoj je velice pevný ,plexi je materiál patřící do skupiny takzvaných samomazných materiálů na kterých právě většina lepidel nedrží/chvilu jo ale na věky to není/proto se používá spůsob naleptání materiálu ke spojení,stejně byto chtělo něco litýho ,možná by stálo za pokus něco spáchat z matrošu co používají na jímky nebo bazény ,ten se dá svařovat,jeto nějáké poly?,akorát byto chtělo nějaké levné zdroj cca1000kč za metr semě dávat nechce,němci používají forex ale ten znám ,na nějaký nedestrukční zvěře asi jde použít ale něco většího asi ne