Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rack system pro Boa constrictor

Dobry den, chtel bych poradit s vyrobou rack systemu na hroznyse. Nejvice me zajima velikost boxu. Popis me predstavy: rozmery bych chtel mit 100x40x50 (d,v,h) stacilo by to ?? Boxu by melo byt 5 na sobe stim, ze ram stojanu by byl ze dreva boxy z mlecneho 4mm plastu. Na zadni stenu bych dal kovovou sit (duvod: v liste povede topny kabel a plast by neprohral a take u stropu bych chtel dat jednu velkou zarivku k osvetleni celeho systemu se stinidlem, aby nesvitilo do vnitr mistnosti, ale pouze za system) a vpredu by bylo okenko o rozmeru 30x20. Diky vsem za vase nazory a zkusenosti. Budu rad za popripadne zmeny v planu, ktere by vedli ke zlepseni systemu nebo zprijemneni pobytu mych chovancu jeste jednou dekuji.
Změna předmětu, původně: rack system na B.Constrictor (halapremek)

jak všichni píšou že velký hady do racku ne a asi jeto pravda,na menší hady mam šuflíky z ikei 70x50 výška 36,bohužel už je nemají v sortimentu,jeto tak kolem metru,větší už se špatně obrábí,větší mám ve věži 95x95x160 rozdělenou na tři patra s dvířkama ve předu větrání na boku cca 30x30 cm a kolem dvířek 5mm fuky ,hady mám cca do 2 metrů nepříliš socializované takže jakákoliv manipulace je pokus oto urvat něco k jídlu,ikdyž je terárko hluboké 95 cm tak po příchodu do místnosti okamžitě najedou ke dvířkám a číhají,metrovej had z šuflete šáhne tak 40-50cm ven ,lepit plexi na takový rozměry by chtělo nějaký žebra aby nebyly takový velký plochy,to už fakt asi al profily a komůrkáč,dvířka sklo na panty,

nechci tu vypisovat moudra nactene na webech, ale v americe maji i tmavky v boxech a nedala jim to problem. Hady mam teda docela klidase a urcite zatim nejsou agresivni. Sahnu do terka a vse ok nestartujou a nechaji se vytahnout. Mozna je to jen o zvyku, ze je taham na krmeni ven a tim padem mi nic neudelaji, ale vim ze kousnout muzou kdykoliv. Taky me uz parkrat trefili, ale nevadi mi to. Urcite bych nechtel mit to jako ty, ze staci prijit do mostnosti a mit je u skla:) a ten box ma vetsinou vzdy horni otvirani a mas ho pruhledny takze vidis na hada a co prave dela a mas sanci ho sledovat a vyhnout se pripadnem utoku

většina těch americkejch boxů ale není lepená ale litá v celku u nás sem nic podobnýho právě nesehnal tak že když dělám s pleyi tak vým jaksechová lepený že právě improfi spoj časem povolí ,tak do něčeho takovýho nechcu jít,rusáci v tule použiva jí přepravky slepený k sobě jak na šířku tak i na výšku nevím čim to lepí ale to už je zajímavější matroš,

jestli myslíš lepit plexi silikonem tak toje špatná volba,profi se lepí chloroformem s rozpuštěným plexi ,spoj je velice pevný ,plexi je materiál patřící do skupiny takzvaných samomazných materiálů na kterých právě většina lepidel nedrží/chvilu jo ale na věky to není/proto se používá spůsob naleptání materiálu ke spojení,stejně byto chtělo něco litýho ,možná by stálo za pokus něco spáchat z matrošu co používají na jímky nebo bazény ,ten se dá svařovat,jeto nějáké poly?,akorát byto chtělo nějaké levné zdroj cca1000kč za metr semě dávat nechce,němci používají forex ale ten znám ,na nějaký nedestrukční zvěře asi jde použít ale něco většího asi ne