Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hromadný útěk cvrčků

Je to vlákno spíš pro zasmání (cizí neštěstí vždy potěší :-D) - ale tipy ocením. To jsem si tak přinesla domů litr cvrčků... a neměla čas je hned přesypat a jak jsem čím dál blbější, tak jsem na ně samozřejmě večer zapomněla. Ráno mě čekalo nemilé překvapení - cvrčci na zemi, cvrčci ve skříni, cvrčci na stropě. Na druhou stranu věřím, že nejsem sama, komu se podařilo vypustit si doma cvrčky... Takže co s tím? Zatím je luxuju a doufám, že co nepochytám, pochcípá... Nerada bych, aby šli na návštěvu k sousedům :-D

(A dovolím si založit speciální vlákno, protože cvrččí apokalypsa se nedá srovnávat s jedním uprchlým cvrkem, co cvrká za ledničkou :-D)

Taky se přidám s mojí veselou nehodou.. měla jsem z rybářství koupený larvy masařek, protože jsem potřebovala mouchy pro jeden druh kudlanek, kterej žere jen létavý hmyz.. no měla jsem v krabičce cca 90 už zakuklenejch kousků a čekala jsem až se vylíhnou.. jeden večer jsem zpozorovala pár vylíhlých much, tak jsem snima hned nakrmila, ale při zavírání krabičky se zbytkem kukliček jsem nebyla uplně pozorná a jeden roh zůstal nedocvaknutej... Jaký bylo překvapení, když jsem přišla ráno do obývaku a v něm zmateně lítali všechny ty zbývající masařky.. No nebyla by to taková hrůza, kdybysme neměli psa, kterej je z much totálně nepříčetnej a aby jednu dostal je schopnej skočit hlavou proti terárku připadně z gauče až ke stropu a tak.. Byli to veselý a hlavně ubzučený dva dny, než sme se jich společnýma silama zbavili... akorát teda chudák pes kvůli nim celý ty dva dny nespal.. :)

Jinak po bytě běžně potkávám tartáry, discoidealise, ale částečně je likviduje jeden už před pár měsícema uteklej gekon, kterej je absolutně nepolapitelnej, ale vždycky když mám to štěstí ho spatřit, tak je vidět, že se má klučina fakt dobře.. :) je krásně tlustej a mnohem lépe zbarvenej než ty co mám v terárku.. :)

jo s masařkama se mi teď stalo prakticky totéž. Koupila jsem si krabku červů a jak mam poslední dobou šílenej HOSIP, tak jsem ji položila někde u zvířat a uplně na ni zapoměla. No a přijdu ráno ke zvířatům a všude mraky masařek, že by povídky od Kulhánka šoupaly nožičkama. Tak chodim a čuchám a čuchám, co kde chcíplo, že to tam natáhlo takových much a nikde nic, až jsem našla schozenou a pootevřenou tu krabku, co v ní původně byli červi, na které jsem zapoměla. Zřejmě se do té krabky s vylíhlýma mouchama dobývala uprchlá Amejva, pootevřela ji a schodila, takže osvobozené mouchy uplně všude a bzukot jak na hnoji...něco pochytaly mucholapky, něco pavouci, něco zalezlo do světel a ugrilovalo se tam a zbytek tam ještě lítá, no :-/

:-D Já si pro změnu uvědomila, že pro červy chodím vždy s nákupem v ruce - a nosím vždycky nějaký zelí a mrkev a k tomu červy - prodavač už poslušně cupitá pro červy, jen vejdu... ale mám neblahé tušení, že vzhledem ke spotřebovanýmu množství... má dojem, že je žeru :-D Vždycky tak divně koulí očima :-D
Je fakt, že s mouchama jsou asi vtipnější příhody než s cvrčkama :-D

jednou mi prodavačka dala do skleněné nádoby 30 sarančat, bydlím 500 m od zveráče a neměla jinou krabičku. Šla jsem do Billy, igelitka rupla, sklenice se rozbila a po Bille běhalo cca 20 sarančat..Měla sem na sobě špinavý holiny od kobyl a byla celá od bahna, bylo to strašný, ty pohledy lidí..Prodavačky byly strašně hodné, smály se a řekly mi at slíbím, že tu už nic není, že jsem to vysbírala..