Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hromadný útěk cvrčků

Je to vlákno spíš pro zasmání (cizí neštěstí vždy potěší :-D) - ale tipy ocením. To jsem si tak přinesla domů litr cvrčků... a neměla čas je hned přesypat a jak jsem čím dál blbější, tak jsem na ně samozřejmě večer zapomněla. Ráno mě čekalo nemilé překvapení - cvrčci na zemi, cvrčci ve skříni, cvrčci na stropě. Na druhou stranu věřím, že nejsem sama, komu se podařilo vypustit si doma cvrčky... Takže co s tím? Zatím je luxuju a doufám, že co nepochytám, pochcípá... Nerada bych, aby šli na návštěvu k sousedům :-D

(A dovolím si založit speciální vlákno, protože cvrččí apokalypsa se nedá srovnávat s jedním uprchlým cvrkem, co cvrká za ledničkou :-D)

mě se osvědčilo koupit lepové destičky nebo polepit karton oboustrankou a do středu umístit něco k snědku- ovoce, psí granule nebo tak. umisťuji to na tmavé místo -třeba pod nábytek v blízkosti místa kde zdrhli :) - celkem dost se jich tam nalepí a pak zbytek zbaští pavouci které nevymetám z rohů nad podlahou :D

Tak mnoho zdaru při likvidaci.
P.S. mě takhle uteklo 6 krabiček mikráčů v koupelně :D

:-DLacerta dobře dávám číst ženě:-Dpáč to tu poslouchám asi měsíc,měl jsem zde(panelák) pro jednoho zákazníka(záchytné centrum)cvrky domácí středáky v kartonu(svoje hned přendavám do boxů)a potvory prohryzali karton a šli na procházku také.Štěstí,že mám čokla citˇu a hned v noci jak ho otravovali to na ně naprášil,že zdrhli:-D.Nu paráda noční šichta jak vyšitá jediné štěstí,že žena za ty roky má na ně grif kam se hrabe reid či co-čokl hledá žena chytá:-D.

jak už bylo psáno, do tmavších (nejlíp teplých) míst dát nástrahy s krmením. To krmení se třeba dá dát do krabičky s otvory, takže nalezlé cvrčky pak můžeš normálně vysypat a zkrmit. nebo drastičtější forma bez možnosti zkrmu- koupíš nástrahu na mravence (ne tu hormonální, ale klasika jed), krabičku vykucháš a obsah smícháš třeba s krmením pro rybičky. Dáš zase na nějaké tmavší teplé místo. Apokud možno tak, aby se k tomu nedostaly kočky. Pochcípané cvrčky holt pak budeš muset vyluxovat.

Ten vysavač na jemnej tah je taky dobrej - a taky se daj cvrčci zkrmovat...
Ale zkusím i nějaký ty pasti... postřik je až konečná - krom koček tam mám rozjetej chov zavíječů.

Ale fakt to je něco šílenýho :-D nikdy mi nepřišlo, že je v litru těch cvrčků tolik :-D Než se vydali na procházku...

jo to mi o tom povídej...já jsem zase "šikulka" a párkrát se mi podařilo schodit přímo bednu s cvrkama (švábama, zofákama... prostě nemehlo, no :-D), takže pak taky byli všude :-) V současnosti, když už zvířata nejsou v obytným domě, tak uprchlý cvrky vůbec neřešim, holt tam běhaj. Ale v obytným domě se to holt musí, no :-)

:) Terarijni humor :D

ja uz utekly cvrcky ani moc neresim.. pocitam, ze kdyz bych se do toho fakt pustil a zacal sbirat vsechny cvrcky co mi lezou ruzne po byte, tak aspon pul litru vsech moznejch velikosti dam dohromady:D Ty lepovy pasti jsem kdysi zkousel, ale pochytal jsem spis jen nohy nebo jen maly cvrcky.. ty dospelaci se mi z toho lepidla vzdycky nejak vycukali..

Nakej cas doma mame Mainskou Myvali kocku a ta ten hmyz celkem uspesne vychytava ( bohuzel obcas chyti i nejaky nezadouci zvire )a taky mi jednou vysypala plastovej box s asi 2litrama dubii.. to bylo vyborny, cistil jsem svabum box a do toho si prisel kluk s holkou pro mladata chameleona, tak jsem ten box elegantne strcil k brachovi do pokoje na stul, kocku zavrel v predsini a venoval se tem lidem.. no a najednou rana.. kocka si odsunula soupacky do brachovyho pokoje a shodila ze stolu ten box se svabama.. neco tak hroznyho jsem nevidel.. vsude kam jsem se podival se to hemzilo dubiema, kocka obalena svabama, kluk nevericne zirajici, holka zelena, vriskajici... no nakonec jsme to s tim klukem lopatkama a smetackama z nejhorsiho dostali a kdyz odesli tak jsem jeste odstrkal nabytek (jeste, ze ho moc nemame) a dolovil ten zbytek...
Jindy tam byl zas kupec pro nakyho gekona a chtel videt samce auriculata.. jak jsme ho nahaneli po terarku, tak vystrelil jak camrda a jen co dopad na zem uz ho mela v hube kocka..

Takze kdyz se to veme kolem a kolem, tak ta kocka zas tak dobra neni.. :D

kdyz se to veme kolem a kolem, tak ta kocka zas tak dobra neni.. :D

No tak to naše 2 kočky si krmnýho hmyza nebo pavouka max. postrkují packou po zemi a koukají, jak leze. Akorát párkrát ho jedna kočka zašlápla, aby naštvala druhou, co si s ním zrovna hrála (tedy rozbila jí hračku). Jinak lezoucí hmyz zásadně nechytají a nezabíjí. Jo takhle když uprchlo nějaké hodně cenné a pokud možno drahé nebo nesehnatelné zvíře, tak to ho s gustem slovily a zblajzly (aby ho pak mohly vyblít v kuchyni, samože).

Kočky to bavilo asi tak první rok - teď už loví jen zavíječe a sarančata.
Já ty cvrčky, co utečou sem tam taky neřeším - ale tohle je fakt něco neskutečnýho... Blbě se to vysvětluje a fotit jsem to raději nefotila... ale ráno jsem si myslela, že je tu deset ran egyptských... A to si troufnu tvrdit, že po velkochovu gekončíků nočních jsem viděla dost a už mě jen tak něco nerozhází. Cvrčci na stropě jsou fakt bomba. Myslela jsem si, že to nejbizarnější, co se mi stalo, byla uprchlá achatina na stropě u lustru, ale nějak moje šikovnost nezná mezí a asi si sama se sebou dost užiju :-D Vyklepávat cvrčky i z fuseklí, to se nepoštěstí každýmu :-D A nejvíc to potěšilo ty hnusácký pavouky... ti porostou jak houby po dešti.
Kočky jsou mrchy, loví jen to, co nepotřebuju, navíc po cvrčkách zvrací...

:-D Se tu uplně tomu všemu cizímu neštěstí musim smát:))
Hlavně bacha, ať ti to z těch fuseklí nevyleze někde jinde, než doma:) Mně se jednou podařilo nedovřít krabičku ze zophobasama a k mýmu překvapení mi celkem brzy začaly po bytě pobíhat "krásně" naducaný několikacentimetrový potemníci. Pak jsem si jednou takhle u doktora sundala kozačky a najednou koukám, jak si to potemník štráduje ordinací:-D Naštěstí se mi snad úspěšně podařilo se tvářit, že s tim rozhodně nemám nic společnýho:-D

No ženský hlavně,že se bavíte:-D.Já před mnoha a mnoha léty dostal mravencožrouty děti malé pleny látkové-vyžehlila poskládala vzala novou plenu vyklepala mravence:-D a rozvod na krku bud já nebo potvory,ale což ustál jsem to a ted už jí to ani po těch létech nepřijde a jak parádně loví když něco zdrhne ha:-D

no tak to, že člověk tu a tam někde (nejlépe na návštěvě u lidí, co mají panickou hrůzu z čehokoliv živého apod :-D) vytrousí cvrka, červa atd, tak to je normálka no :-D

No nejlepší je, když se na Vánoce balí dárky, obdarovaný to pak rozbalí a jako první na něj vypadne zaběhlý zofík :-D

Jo, nedávno se mi jedna dobrá duše nabídla, že mi vypere (má velkou pračku) peřinu... A pak mi celá překvapená volá, že má v kuchyni cvrčka... (naštěstí jí vůbec nedošlo, že by mohl vyskočit z peřiny :-D)

Ale jestli tohle vlákno objeví nějakej "milovník" hmyzu, tak nás na další burze hromadně deratizujou :-D

Souhlas se zadavatelkou,
já taky. Čím jsem starší, tím jsem blbější. Výhodně jsem koupil litránek cvrčků v poněkud unavené krabici a usoudil jsem, že do rána vydrží. Cvrčci vydrželi, krabice ne. Vždycky jsem měl pocit, že za ty prachy je těch cvrčků v bedně nějak málo, ale tentokrát jsem litoval, že jsem dostal dobrou míru. Na jednotlivé uprchlíky jsme v baráku zvyklí, ale tady se ještě po čtrnácti dnech člověk bál rozsvítit na chodbě. Doma se mnou dlouho nemluvil ani pes.

Myslím že útěkem se počet cvrčků v krabici zdvojnásobí :)
Pravda je že po té co mi zdrhli mikráči v koupelně jsem se pár týdnů neodvážila pozvat návštěvu, protože byli všude - měla jsem je na ručnících, toaleťáku, v tekutém mýdle...... a pár týdnů vylézali i z odpadu umyvadla a sprcháče :D
nedlouho po té se řešilo na schůzi družstva že se v bytech objevuje krmný hmyz.:-x Naštěstí se pak ukázalo, že to byli zdhlí velcí cvrčci nových sousedů, kteří mají chama a 30 hadů :D

Mám radost, že zkušenost se zapomenutou bednou na stole má i někdo další :-D. Já naštěstí jenom seděl vedle v místnosti a ťukal něco do počítače. Sedím, koukám že po podlaze běží cvrček. To se občas stává, takže mě to nepřekvapilo, tak chňap a šup s ním do nejbližšího terárka. Za chvíli další, zase chňap, za chvíli další. Sakra, říkám si, to je nějaký divný, tak jdu vedle a tam na podlaze cvrččí párty. Naštěstí díky tomu, že nebyli venku dlouho tak jsem drapnul vysavač a bylo vyřešeno. Jinak co se sousedů týče, tak zde musím veřejně pochválit celé naše patro za to, že mě ještě nevystěhovali :-D. Netuším jak, ale tu a tam se u nich nějakej ten cvrček objeví, tak ho vezmou biolitem a je vyřešeno.

já je prostě luxuju..Také mám kočky, které jsou jedna hluchá, druhá neurotická, takže tam se pomoci nedočkám, ty si ulověj maximálně paštiku od Felixe. Tak chodim, všechno zvedám, odtahuju a všechno luxuju, což dělám ale běžně, protože chci mít čisto, čímž se zbavim i uteklých cvrčků, červů atd..

Já s hromadným útěkem cvrčků zkušenost nemám, ale stalo se mi, že díky své roztržitosti jsem jednou přes noc zapomněl v kapse od bundy pytlík se zophobasema. Ráno si šla moje lepší polovička sednout na porcelán a něco ji zalechtalo na noze. Takový řev jsem už dlouho neslyšel. Po celé chodbě jsme měli na zemi rozlezlé červy. Jak byla rozespalá, tak si jich vůbec nevšimla a prošla přes ně až na záchod. Pak měla dilema, jak se vrátit zpátky :-D
Občas se stane, že něco uteče. Zrovna tenhle víkend byl u nás kamarád na návštěvě. Ráno jsem se ho ptal, jak se vyspal, jestli ho v noci neotravoval pes, tak prý dobrý, jen ráno z kalhot vyklepal cvrčka :-) Naštěstí to bral v pohodě.

Tak abyste to měli i s happy endem... :-D
Část jsem vyluxovala a zkrmila, část pochytala ručně...
Na pasti se nedostalo, protože po příchodu domů už nebyli cvrčci na stropě, ale cvrččí mumie všude. Takže snovačky a třesavky to vyřešily za mě :-D Takže zřejmě je otázka, jak zlikvidovat snovačky :-D Ale kvůli těm mě aspoň sousedi neupálí. Nebezpečí na chvíli zažehnáno :-D

Tím se počet cvrčků ustálil na klasickýho uprchlýho čtvrt litru :-D

no uprchli cvrčkove to je hruza zvlašt to cvrdlikani, ja k tomu přistupuju tak že cvrčky už nechci ani vydět i v krabičce seu otravny jak cvrdlikal, ale stala se mi i horší věc z burzy sem si dovezl jako černeho pasažera brachipelmu kdybych si ji nevšiml jak vyleza mi z bundy a všimla by si ji mama letěl bych na ulici a nezajimalo by ji že zao nemužu :D

Nemám kam to odtahovat (je to zakotvený do zdi), navíc bych se tam s hadicí nedostala - je to dlouhej blok přes celou zeď, takže odtažení by mi v tomhle nepomohlo. Ale nějaký dejchání hnusů popravdě neřeším, prach mi nevadí :-D
Vadí mi jen ty snovačky]:)

Tartary jsou v pohodě, akorát se nesmí chodit v noci třeba na záchod a rozsvěcet :-), jinak o nich ani nevíš. Přes den je nenajdeš :-).
Docela se divím, že je někomu něco nežere. Mě tartary žerou úplně všechna zvířata. Množí se rychlejc než třeba dubie, jsou potichu, nezahrabávaj se, nejsou tak tvrdý. Akorát maj holt větší schopnost přežívat a množit se na útěku. To už je na chovateli, aby si to pořešil...

Taky se přidám s mojí veselou nehodou.. měla jsem z rybářství koupený larvy masařek, protože jsem potřebovala mouchy pro jeden druh kudlanek, kterej žere jen létavý hmyz.. no měla jsem v krabičce cca 90 už zakuklenejch kousků a čekala jsem až se vylíhnou.. jeden večer jsem zpozorovala pár vylíhlých much, tak jsem snima hned nakrmila, ale při zavírání krabičky se zbytkem kukliček jsem nebyla uplně pozorná a jeden roh zůstal nedocvaknutej... Jaký bylo překvapení, když jsem přišla ráno do obývaku a v něm zmateně lítali všechny ty zbývající masařky.. No nebyla by to taková hrůza, kdybysme neměli psa, kterej je z much totálně nepříčetnej a aby jednu dostal je schopnej skočit hlavou proti terárku připadně z gauče až ke stropu a tak.. Byli to veselý a hlavně ubzučený dva dny, než sme se jich společnýma silama zbavili... akorát teda chudák pes kvůli nim celý ty dva dny nespal.. :)

Jinak po bytě běžně potkávám tartáry, discoidealise, ale částečně je likviduje jeden už před pár měsícema uteklej gekon, kterej je absolutně nepolapitelnej, ale vždycky když mám to štěstí ho spatřit, tak je vidět, že se má klučina fakt dobře.. :) je krásně tlustej a mnohem lépe zbarvenej než ty co mám v terárku.. :)

jo s masařkama se mi teď stalo prakticky totéž. Koupila jsem si krabku červů a jak mam poslední dobou šílenej HOSIP, tak jsem ji položila někde u zvířat a uplně na ni zapoměla. No a přijdu ráno ke zvířatům a všude mraky masařek, že by povídky od Kulhánka šoupaly nožičkama. Tak chodim a čuchám a čuchám, co kde chcíplo, že to tam natáhlo takových much a nikde nic, až jsem našla schozenou a pootevřenou tu krabku, co v ní původně byli červi, na které jsem zapoměla. Zřejmě se do té krabky s vylíhlýma mouchama dobývala uprchlá Amejva, pootevřela ji a schodila, takže osvobozené mouchy uplně všude a bzukot jak na hnoji...něco pochytaly mucholapky, něco pavouci, něco zalezlo do světel a ugrilovalo se tam a zbytek tam ještě lítá, no :-/

:-D Já si pro změnu uvědomila, že pro červy chodím vždy s nákupem v ruce - a nosím vždycky nějaký zelí a mrkev a k tomu červy - prodavač už poslušně cupitá pro červy, jen vejdu... ale mám neblahé tušení, že vzhledem ke spotřebovanýmu množství... má dojem, že je žeru :-D Vždycky tak divně koulí očima :-D
Je fakt, že s mouchama jsou asi vtipnější příhody než s cvrčkama :-D

jednou mi prodavačka dala do skleněné nádoby 30 sarančat, bydlím 500 m od zveráče a neměla jinou krabičku. Šla jsem do Billy, igelitka rupla, sklenice se rozbila a po Bille běhalo cca 20 sarančat..Měla sem na sobě špinavý holiny od kobyl a byla celá od bahna, bylo to strašný, ty pohledy lidí..Prodavačky byly strašně hodné, smály se a řekly mi at slíbím, že tu už nic není, že jsem to vysbírala..