Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozbita UVB repti glo 5.0

Zdravim, nevim zda se to nekomu povedlo, ale ja dneska pri vymene UVB zarivky od Exoterry udelal osudovou chybu a zarovka bac, jedna pulka v jedny ruce a druha pulka v patitci, proste rupla, kdyz sem ji vytahoval z krytu, nastesti se nerozpadla uplne cela, jenom se ulomyla u zakladny. No horsi zjisteni me cekalo, kdyz sem videl pri odmontovani patice napis v kolecku Hg, coz je rtut. Takze absolutni sok, rychle sem zacal vetrat cely prostory bytu, to co jsem mel na ruce sem rychle vyhodil do sacku,dukladne umyl ruce, prvni sacek sel jeste do druheho sacku, vybral co jsem videl co spadlo v teraku na raselinu a ted premyslim, zda mam radsi celou raselinu vymenit nebo ne. A cio hur, doufam, ze sem neschytal nakou rtut do plyc kor jeste jsem byl doma s dcerou, ktera samozrejme musi asistovat u vseho.

Diky za info

JJ, diky trochu za uklidneni. Stejne nechapu tu EU, zrusej klasicke zarovky, teplomery a nechaj vyrabet zarivky s plynou davkou rtuti, ktera se da samozrejme mnohem lip vdechnout nez rtut v teplomeru, ktera ma pevne skupenstvi.

Vymenil jsem, raselinu, vysal spodek, tam uz snad nic ani nemohlo bejt, umyl vsechny vetve vinne revy, utrel co mohl, dal novy repti-glocko a pokud vydrzi opet jenom 7mesicu, tak ji pujdu reklamovat.

Ale stejne clovek by si nafackoval, 100x jsem menil zarivky a vzdycky vim, ze to proste sroubuju a drzim za patici, dneska nevim proc, za sklo.