Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov cvrčků

Předem se omlouvám, pokud to tu už je, ale opravdu jsem poctivě hledala a několik dnů pročítala jednotlivá vlákna a na tuhle otázku nenašla rozumnou odpověď - v ČEM chováte cvrčky? O podmínkách a podobných věcech už tu bylo informací dost, ale mám spíše problém s tím, do čeho je dát. Aktuálně mám cvrčky ve dvou menších plastových přepravkách ( jedna vypadá takhle exoterra-cricket-pen-s a ta druhá je obyč stejná plastová přepravka (jen bez těch děr na dávkovací trubice, ale ve stejné velikosti) a nemyslím si osobně, že v něčem takovém bych dosáhla nějakého rozmnožení cvrčků.
A další věc - pokud se mi podaří dosáhnout toho, aby byla vajíčka v kladišti - kam pak s ním? Přesunout to zase do jiné "přepravky" či čehokoliv podobného, v čem pak ta mláďata odrostou?

děkuji :) ještě takový dotaz - na uvedeném webu se dotyčný zmiňuje o častějším čistění - je nějaký rozumný způsob, jak to provést, nebo prostě jenom jednou týdně se musí komplet všechny cvrčci vyndat a přendat vedle a současný box vyčistit? Při podobném postupu mám obvykle problém s tím, že to kvantum cvrčků nezůstane v klidu a půlka mi jich vyskáče po pokoji, což se opravdu nedá praktikovat tak často.

Chovám menší množství, čistě pro svojí potřebu, takže nemám cvrčků tolik a nepoužívám ani tak velké nádoby. Nadělám si dírky i na dně nádoby, přelepím to izolačkou a když čistím tak to jako síto přeseju. Taky mě moc nebavilo to přendávám s tím, že pokaždé něco uniklo. A něž to zaneřádí pořádně, tak jsou zkrmení.

a pod tím mít ještě něco jako vaničku

Nebo mít dva boxy v sobě.

Ale to přendavání do jinýho boxu bez úniků je hlavně otázka cviku;) Prostě proložky honem přehodíš (cvčci, než si něčeho všimnou, jsou už přestěhovaný) a co zbyde na dně, tak sklepeš do jednoho rohu a opatrně přesypeš, s tim že si pomáháš druhou rukou, abys nepřesypala i bordel.

Jasně, že se to dá. V tomhle případě je určitě lepší používat ty větší a hlavně vyšší boxy. Já používám ty nízké, takže z toho skáčou hned jak to otevřu. Místo vlepování pletiva jsem si udělal dírky, prý je problém s lepením v takovýchto boxech a mě se to nechtělo řešit. Druhá věc že chovám malé množství.