Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov cvrčků

Předem se omlouvám, pokud to tu už je, ale opravdu jsem poctivě hledala a několik dnů pročítala jednotlivá vlákna a na tuhle otázku nenašla rozumnou odpověď - v ČEM chováte cvrčky? O podmínkách a podobných věcech už tu bylo informací dost, ale mám spíše problém s tím, do čeho je dát. Aktuálně mám cvrčky ve dvou menších plastových přepravkách ( jedna vypadá takhle exoterra-cricket-pen-s a ta druhá je obyč stejná plastová přepravka (jen bez těch děr na dávkovací trubice, ale ve stejné velikosti) a nemyslím si osobně, že v něčem takovém bych dosáhla nějakého rozmnožení cvrčků.
A další věc - pokud se mi podaří dosáhnout toho, aby byla vajíčka v kladišti - kam pak s ním? Přesunout to zase do jiné "přepravky" či čehokoliv podobného, v čem pak ta mláďata odrostou?

děkuji :) ještě takový dotaz - na uvedeném webu se dotyčný zmiňuje o častějším čistění - je nějaký rozumný způsob, jak to provést, nebo prostě jenom jednou týdně se musí komplet všechny cvrčci vyndat a přendat vedle a současný box vyčistit? Při podobném postupu mám obvykle problém s tím, že to kvantum cvrčků nezůstane v klidu a půlka mi jich vyskáče po pokoji, což se opravdu nedá praktikovat tak často.

Chovám menší množství, čistě pro svojí potřebu, takže nemám cvrčků tolik a nepoužívám ani tak velké nádoby. Nadělám si dírky i na dně nádoby, přelepím to izolačkou a když čistím tak to jako síto přeseju. Taky mě moc nebavilo to přendávám s tím, že pokaždé něco uniklo. A něž to zaneřádí pořádně, tak jsou zkrmení.

Ptal sem se ho ale už si nespomina přesně od koho, taky je otazka zda se ti to vyplatí, cena byla vic jak 1000 za m2. Bylo to někde z internet obchodu kde měli ruzna sita na filtraci planktonu, konkretně to byl německy obchod. Ted už je v důchodu a cvrčky už nechova.

a pod tím mít ještě něco jako vaničku

Nebo mít dva boxy v sobě.

Ale to přendavání do jinýho boxu bez úniků je hlavně otázka cviku;) Prostě proložky honem přehodíš (cvčci, než si něčeho všimnou, jsou už přestěhovaný) a co zbyde na dně, tak sklepeš do jednoho rohu a opatrně přesypeš, s tim že si pomáháš druhou rukou, abys nepřesypala i bordel.

Jasně, že se to dá. V tomhle případě je určitě lepší používat ty větší a hlavně vyšší boxy. Já používám ty nízké, takže z toho skáčou hned jak to otevřu. Místo vlepování pletiva jsem si udělal dírky, prý je problém s lepením v takovýchto boxech a mě se to nechtělo řešit. Druhá věc že chovám malé množství.