Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov blaptica dubia

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat kolik švábů blaptica dubia musím koupit. Budu a nima krmit 2 agamy, ale nepotřebuju nimi krmit hned, a protože mi je 13 tak se mi nechce zrovna kupovat 500 švábů. Budu je chovat v kyblíku 40x30 na spodku bude lignocel a budu pˇritopovat topným kabelem. Stačí mi, když se začnou množit třeba až za 2 měsíce. Takže kolik koupit samců a kolik Šamiček.
Díky za odpovědi

Chtěl jsem se zeptat dáváte švábům i piškoty? Sežerou jich zdá se strašně moc, dám tam cca 15 piškotu a do 10 sec vylezou snad všichni šváby z proložek a obalí všechny piškoty do pár minut tam není nic. Jablka sežerou dvě za 3 dny ale ty piškoty to do nich nějak dobře padá, tak nevím jestli jim je mám dopřávat a sypat dokud budou žrát a nijak jim to neuškodí popřípadě porostou rychleji?

Četl jsem že spousta lidí má šváby na terárkách. Já jsme to teda taky vyzkoušel a budu tam mít 29 stupnu, ale přes noc je vypínám tak že tam pak teplota klesne na pokojovou. To asi teda budu muset zvýšit teplotu (topným kabelem) nebo je tam nějaký noční pokles a bude jim stačit menší teplota jako je to většinou u plazů ? A ještě by mě zajímalo jestli když ten topný kabel budu mít uvnitř přímo u švábů jestli mě ho třeba nerozkoušou.

Určitě bude lepší když těch 29 budou mít celej den rychleji se budou množit a rychleji porostou. Já to mam udělané tak že topný kabel mam položen na linu na kabelu mam plech a na plechu bednu se švábama ten plech krásně rozloží teplotu na celou plochu bedny. Kousek bedny teda nechávam mimo plech protože tam dávam zeleninu na krmení to je lépe když neni uplně na nejteplejším místě ale tam kde jsou plata tam to chce teplíčko ;-)