Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma nežere

Zdravím.Jsem začátečnice a pořídila jsem si mládě felsumy madagaskarské a špatný je to,ted už vím,že bohužel ze zwerimexu(jinde jsem ji nemohla sehnat).Mám problém,felsuma vůbec nepřijímá potravu a to už 14 dní.Ve zwerimexu prý žrala normálně malý cvrčky,med,marmeládu.Prostředí od začátku:hřejivá žárovka 40w-teplota 25 stupnů,pod žárovkou 32 stupnů,vlhkost v teráriu:70%,UVB samozřejmostí,rozprašuji vodu do tera 2 krát denně.Svítim hřejivkou i UVB každý den od 9hod.do 21hod.jen přes den vypnu na 3 hodiny UVB,pak zas zapnu.Jinak felsumka není vůbec akční,je nahoře v rohu terária na jednom místě a to už od prvního dne,co jsme si ji přivezli.Už si myslím,že musí být za ty dny hodně odvitaminovaná,čím bych ji mohla pomoc,eventuelně podat nějaký vitam.přípravek a jaký?Už beru i v potaz to,jelikož je ze zwerimexu a mám na ni 6 týdnů záruku,že už tam bylo něco v nepořádku(je totiž špatně svlíknutá na prstech a to už z toho zwerimexu),tak jim jí vrátim:-(.Poradte cokoliv,předem moc děkuji.Lucie.

Vyfoťte terárium i felsumu, dejte sem fotky...
Felsumy ve zveráči nebývaj většinou tak domršený jako chámíci a vousatky, takže to třeba nebude tak zlý.

Spíš je vystreslá a něco jí nesedí - takže fotka terárka asi pomůže nejlíp.

Zdravím,dala bych sem foto,ale neumím to!Jinak felsumka už je v pořádku,už začela sama přijímat cvrčky a načapala jsem ji jak olizuje přesnídávku.Ale bylo to sní za pět minut dvanáct,hlavní je že už je OK.Jinak silné UVB jsem vyměnila za slabší a je o hodně čilejší.S pozdravem Lucka.