mokrý substrát
Mám takovou zvláštní prosbu. Máme v rodině mírné rozepře, kdy permanentně dostávám vynadáno za mokření substrátu želvě na noc. Kromě toho, že mi z toho želva údajně umře (na nemoc), tak substrát údajně shnije a objeví se tam plísně a další brebery, které vyžerou želvu zevnitř. Přeháním, nicméně +- tak nějak to vypadá. Kdyby mi zdejší zkušení (a čím víc, tím líp) se mohli k tomuto nějakým způsobem vyjádřit, budu velice ráda.
A co je to za korytnacka?
Inak je dobre korkam vlhcit jedni cast teraria alebo ukryt (budku) na noc (zahrabavaju sa a prijmaju tekutiny). Bez toho maju problemy z ladvinami, tvarom panciera.....
je to t. hermanni
no problém je v tom, že je mi to neustále vyčítání s tím, že tím želvu zničím a že shnije v plesnivém substrátu a že tím pádem vlhčit jí to nesmím
Všechno se musí dělat s rozumem. Vlhkej kout na noc neznamená, že želva se brodí v bahně tvořeným zbytkama potravy, výkalama a substrátem.
Chce to dobře větrané terárko nebo želví stůl, ve kterém prostě budete jeden kout vlhčit a do toho kouta na noc želvu zahrabete. Ideální je vrstva hoblin, která je vespod vlhká a na povrchu oschlá od výhřevný žárovky. asi by bodlo, kdybyste sem dala fotku terária a želvy.
Nenapsal jste druh a ani jaký substrát...hodila by se i fotka tera i želvy.
Já používám (u těch 1 -2 ks T.h.b., co se mi třeba nezdají 100% na zimování)normál drny z venku...
Když napadne a nelze je vyměnit, tak obyčejnou písko/zem (1/1), na spaní je třá v 22hod (osvětlení vypnuté
cca od 20:00)je přendám a zahrábnu do zcela mokrých hoblin v kyblíku a dám do studenější chodby. Ráno opačně .
Čili přes den teplo + relativně sucho, v noci chlad + VLHKO.
Na "suchý chov" bohužel DOJELO už mnoho želv.
Kluci to zde napsali velmi pěkně, je to jako s ženou... Vlhčit musíš, ale to třeba dělat s citem. Když vlhčíš moc, je to špatně a na sucho to taky nejde.