Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá nežere

ahoj, mám problém s agamou vousatou, nechce mi skoro vůbec jíst. Dřív byl schopnej zdlábnout 10 cvrčků na posezení a teď žádného. Chtěl jsem ho rozkrmit podle návodu na netu takže jsem udělal mix z vajíčka, cvrčků červů a tak.. dal do stříkačky.. to mu chutnalo a jedl to dobrovolně. tedy spíš to vajíčko... a teď ho musim přeprat, pootevřít tlamu a stačí mu na krajíček dát cvrčka nebo něco a on už si to pobere a normálně sní.. ale jakoby ulovit cokoliv jsem ho neviděl ani nepamatuju.... Je mu cca 7-8 měsíců, 42 cm, 250 gramů. v terárku má topnou žárovku pod kterou se může vyhřát, UVB žárovku a topný kabel, rozměry 120 X 60 X 70
Změna předmětu, původně: bohousek (Aurifer)

takže, UV je tak 10 cm od agamy, vykoupal sem ho, nechal tak 30 minut na autě na sluníčku pak už se mu tam nelíbilo tak šel z5 do terárka.. a pak bez řečí zdlábnul 3 cvrčky... a nějaký to zelený taky.. :) já jsem spokojen :) díky moc za rady ještě přidám to světlo navíc a bude :)

3 cvrčky na 8 měsíců a jste spokojen? To větrání je nedostatečné. Mezery mezi skly a cca 7 děr od vrtáku (na videu v 0:17 v levo nahoře) je strašně málo. Správně by mělo být větrání u podlahy cca 5 cm široké na celou šířku stěny a na stropě také cca 5 cm široké na celý strop. Někde jsem četl, že ve správně větraném teráriu když narosíš, tak by mělo do hodiny vyschnout.
PS: Důvod koupání? Nechat slunit agamu na autě v tehle zimě neni taky asi nic moc.

ne ne spokojen že začal žrát, celej den vesele pokračuje, a v tom případě to větrání stačí. protože vyschne po rosení fakt za chvilinku a rosim tak aby bylo skoro všechno mokrý.. PS koupání proč ne? a nechat slunit agamu na autě.. netušim kde bydlíš ale u nás bylo dneska 20 stupňů ve stínu a auto hřálo i ze spoda.. takže spíš moc než nic. ale dík za tip...

zdravim chcela by som sa opytat cim je sposobene ze agama nechce zrat,musi sa krmit rucne aj davat ku vode bolo mi povedane ze nie je chora ale ze bola utlacovana druhymi agamami pretoze sa aj skryva,chcu ju darovat z choproduktu,je v terariu este z jednou agamou tak by som rada chcela poznat nazor druhych,dakujem :-)