Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UVB + TERÁRKO + AGAMY

Zdravím :-) můžu někoho poprosit o radu ohledně zdroje uvb.Mám doma lampu Glow Light malá na 100w .Chtěla jsem za zeptat zda by tam šlo jedno z těchto světel (viz. foto) a jaké by bylo lepší.V případě,jaké jiné by jste mi doporučili.Bohužel pořád tak nějak nemám jasno ve výbojkách,předřadníkách atd.Kdyby tu by někdo tak ochotný a mohl by mi poslat nějaký odkaz ,nebo popis kompletního UVB zdroje abych si mohla podle toho obědnat celek byla bych moc ráda.Je to určené do teraria pro agamky š120/v100/h100.Ted tam mám jako zdroj tepla topný kámen nad ním klasickou 60w žárovku a trubicovou REPTI GLO 10.0 UVB 20W.Teplotu přímo pod zdrojem mají 47 až do rozmezí 27 na druhém konci terka.Připadá mi ale ,že i když jsou u okna a mají tyto zdroje,tak je terko málo osvícené.Dobře žerou,rostou,přibírají mají kolem pěti měsíců 37cm a 130g,ale příjde mi ,že se málo zbarvují.Někdy ty barvičky jsou krásné,ale někdy jsou všechny jakoby šedé.Podotýkám ,že to není svlekem.žádný rapidní pokles v noci 22°C.Posílám foto terka a agamek.Ted jsem jim tam přidala na čas ještě jednu UVB repti glo 10.0 uvb compakt.Jídelníček mají také pestrý-švábíky Blaptica Dubia,cvrčky,červíky moučné v rozumném množství,mouchy,pavouky,pampelišky,jetel,sedmikrás ky,rukola,okurka,mrkev,různé druhy salátů,čínské zelí a ovoce.Jako zdroj vápníku dávám dvakrát převařenou sepiovku na maličké kousíčky a vše sypu plastinem + roboran H.Jednou za měsíc jim dávám do rozprašovače dvě kapky Calcium Chromatum TEVA z lékárny.Ovšem to nevím zda jim to nějak přispěje.Koukám,že jsem se nějak vyhla tématu ohledně techniky :-D díky moc za případné poznatky

Zkusím to vzít postupně.

Topný kámen vyhoďte, pro agamy není vhodné vyhřívání zespodu, vyhřívají se na sluníčku a to nesvítí zdola ;).

Světlo - do té lampy Glow Light pokud je to lampa určená pro závit E27 a ne pro halogen, můžete dát téměř jakoukoliv žárovku/výbojku s intenzitou do 100W. Osobně bych do tohoto terária doporučoval dát tam Solar Raptor 50W s předřadníkem. Tu co máte na tom obrázku to je verze bez předřadníku a ta moc vhodná dle mé zkušenosti není. Sice funguje, vyzařuje UV atd., ale svítí mizerně a agamy potřebují lepší světlo. http://www.robimaus.cz/cs/uv-lampy/888-lampa-uvb-5 0w-hid-spot-solar-raptor-4260142864328.html

Lampu dejte do terárka tak, aby byla v jednom konci a aby byla od povrchu cca 25 cm. Pod ní by mělo být cca 40°C. Pokud by po umístění lampy do terárka bylo pod lampou málo teplo, nebo v terárku byla příliš velká zima, kupte v nějakém OBI, BAUHAUSU obyčejnou bodovou žárovku, stačí tak 40W a dejte jí někam na další místo v teráriu, nejlépe do stejné poloviny jako výbojku jako doplňkové výhřevné místo.

Pokud byste stále měla pocit, že je v terárku málo světla, dejte tam místo té trubicovky dvě tyto ´http://www.robimaus.cz/cs/zarivky-pro-plazy-t8/10 40-zarivka-activa-t8-18w-590mm.html. Je to obyč zářivka bez UV, ale na dosvětlení asi nejlepší trubicovka. Na takto široké terárko by byly ideální dvě, bud dvojsvětlo doprostřed, nebo lépe dvě kousek od sebe, aby osvítily celé terárko.

Vitaminy - vitamíny by měly stačit ty co dáváte, rosení Calciem je k ničemu, je to pouze vápník a toho by měly mít dost z Roboranu, sepiovky a plastinu.

Předředník musí mít stejnou Watáž, jako je výbojka. Pokud se ptáte na značku, tak jak se to vezme. Předřadník od solar raptor je v podstatě vzaný kus s nakresleným logem a zvednutou cenou. Jde o to, že přímo v návodu je napsáno, že musí být použitý přímo ten. Jenže v realitě je levnější a prý i lepší používaný předřadník od firmy tridonic. Je to celkem špička v tomto ohledu. Pro výbojku 50W můžete použít například tyto přdřadníky:
1. Předřadník 50W Solar Raptor
2. Tridonic PCI 35/50W PRO

zdravím :-).Tak jsem sehnala za supr cenu toto předřadník SOLAR RAPTOR 35W k tomu lampu SOLAR RAPTOR 35W.K tomu mám lampu GLOW LIGHT s keramickou objímkou na 100W.Potřebuji to zapojit s tím problém mít nebudu,ale jen se chci zeptat zda tam mám nechat vypínač od lampičky,nebo zapojit předřadník rovnou do lapmičky bez vypínače a dát to do časovače.Co myslíte,že bude lepší? Díky