Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocná andulka

Dobrý den,
prosím o radu s andulkou. Tak "nějak" jsme ji dostali, vlatně dvě, jedna je nemocná viz obrázek. Okolo zobáku a na nožkách má ... ani nevím, jak to nazvat, zbytky kůže, vodní kámen, nějak tak. Jsou v kleci spolu a druhá je v pořádku. Zatím baští, lítá.

NEvím, jak vložit obrázek, dávám odkaz na ulož.to - pb032304-jpg

Předem díky.

Já myslím že stačí zatím potírat třeba 5x denně normalním rostlinným olejem, potom to jde odloupnout ale raději nechte ona si to odloupe sama. Vydezinfikovat pořádně klec nejlépe savem, ale andulku přesunout na ten ččas do jiné klece je to pro ně jedovaté. Pokud to nepomůže tak zajít za vetem dá nato něco speciálního.

Andulka má vápenku ve vysokém stádiu. K veterináři a ten řekne, co a jak. V začátcích stačí mazat mastným (ozobí a nožky), ale tady bude už třeba razantnější zásah, aplikace léku proti parazitům. Zatím jí to pomažte sádlem. Pozor na nozdry, aby mohla dýchat.