Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého „roztomilého“ hlodavce (?). Pořídit přítelkyni?

Ahoj všem,
Omlouvám se za poněkud stupidní dotaz, ale věřím, že mi poradíte. V tomhle oboru moc nedělám.
Má přítule je blázen do „roztomilých“ zvířatek asi jako většina ženských. Blíží se její narozeniny poté Vánoce a já přemýšlím co jí pořídit. Říkal jsem si, že bych ji mohl pořídit nějaké to „roztomilé“ zvířatko/a, ale nemůžu přijít na to jaké.
Máme doma hromadu potkanů, ale ty se jí tolik nelíbí, hlavně jsou „moje“ a chovají se na zkrm. Takže jim zrovna moc neholduje.
Požadavky jsou takové: hodně chlupaté, roztomilé a mělo by se to dát částečně ochočit.
Mám tady volnou novou klec o rozměrech 100x50x40cm délka x šířka x výška a rád bych ji využil.
A můj požadavek je takový. Mělo by se jednat o něco zajímavého – cenově dostupného. Rád bych se vešel do 500 Kč/ks. Nerad bych něco „obyčejného“ co se dá sehnat v každém petshopu… Napadá vás něco?

Děkuji všem za užitečnou odpověď. Vítek.

Jinač super zvíře je třeba nosál, ale to už jsme cenově jinde.

tak nosál, skunk a třema mangusty už jsou holt trochu jiná cenová kategorie (ale víceméně podobná). jenže na nosála je potřeba buď mít venkovní voliéru se zateplenou vnitřní ubikací, nebo mu aspoň doma vyčlenit 1 pokoj, kde nebude mít co zdemolovat. A podobné je to s liškou. Třeba takoví skunkové jsou pro chov v bytě daleko vhodnější, protože nic nezničí...

Osmáci jsou tak akorád do ruky,jsou to velmi socialní tvorové. Dají se hodně ochočit a nezapáchají. Chovám už 3tího, a všechny jsem byl schopen ochočit a i trošku rozmazlit natolik, že se dožadují pomazlení.