Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názor na světelné spektrum

Zdravím všechny teraristy,

Pokud by byl někdo ochotný a poradil mi ještě ohledně prosvětlení terárka. Dneska jsem tam šroubnul zářivku, ale přijde mi, že je terárko nějak ještě tmavé. Je to sice foceno mobilem a teď večer v pokoji, ale nvm no. Tak snad nějak poradíte. :-) Je tam obyč kuchyňská bílá Phillipska, tak by možná stačilo vyměnit jen ji. nebo popřípadě do rohů terárka přidat ještě nějaké LED bodovky. Terárium je pro Pogona vitticeps 1,3.

Děkuji za názory a rady.

Odkaz na fotky terárka: http://javi23.rajce.idnes.cz/Pogona_vitticeps_-_te rarium

Terárko ještě není hotové. :-) Větraní bude na čelní straně pod posuvnýnmi skly, 6 kulatých otvorů. Na tu čelní stranu přijdou ještě dvě takové krycí lišty 20cm široké na spodní i vrchní stranu tak aby kryly sklo a zároveň uazvřely terárko, jestli mi rozumíte. (mohu načrtnout) a zároveň jsou ve stropě dvě větrací lišty 15x40 cm. UVA a UVB bude dodáváno pomocí té výbojky, která tam visí po pravé straně nad tím výběžkem.