Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odkud nejlépe objednat materiál(OSB)

Dobrý den, chystám se stavět terárium, ale nemůžu sehnat osb desky za slušnou cenu a slušného prodejce, terárium by mělo být 160nebo200x100x100 a děláno z 20-25mm silných desek. Je nějaký e-shop, který by mi rovnou přesně nařezal desky podle potřeby?

Tloušťka těch desek je až moc, na terárium těchto rozměrů jde bez problému použít 18 mm. Je tam pak maximálně pár milimetrový průhyb na horní desce, tu ale vyztuží případná čela. Z desek o síle 25 mm bude navíc terárium těchto rozměrů o cca 30 - 40 kg těžší než při použití 18 mm.

Mě příjde těch 18mm právě málo, nechci aby mi to nějak praskalo když do toho budu valit vruty, chtěl bych aby to bylo jednoduše rozebiratelné brzo se budu stěhovat tak abych to rozdělal a zase mohl složit bez problémů

V hornbachu zaplatíš m2 a řez. V bauhauzu zaplatíš m2 bez řezu (nejlevnější). V baumaxu a obi zaplatíš celou desku i řez. Všude maj max 18 mm. Nejlepší zkušenost mám v bauhauzu. Dělal jsem terárko 170x90x60 a nemělo to ani vzpěry. Průhyb to mělo minimální na přední desce. Na tenhle rozměr už by to ale nějakou vzpěru chtělo. Minimálně lištu 10 cm vysokou na strop pro vyrovnání. Jinak by v 18 mm neměl bejt problém. ;-)

Dnes jsem byl u soukromníka a když jsem mu řekl jaké rozměry desek chci tak mě odmítl, že je to malá zakázka, že se mu to nevyplatí.
Díky moc za radu Dřevo trust. Našel jsem prodejnu 30 km od baráku :) Tak snad tam se podaří to sehnat:)

Pokud je Vám líto najet 250 km pro nějaké zvíře, pak byste ho neměl ani chovat.

Ale tady se nemluví o zvířeti ale o "blbejch" deskách, který jsou od každýho dodavatele v podstatě totožný (narozdíl od zvířat). Proto je logický snažit se je sehnat za co nejrozumnější cenu a co nejblíž.

No nevím, nevidím důvod proč jezdit takovou dálku pro desky za cca 1000kč a za cestu zaplatit skoro stejně, ještě celá cesta absolvovaná s otevřeným kufrem v takové zimě nic moc příjemnýho. Pro zvířata si jezdím většinou stovky km, ale to je něco jiného ty se dají sehnat jen v určitém místě a je málo možností, že takové jaké chci seženu jinde.

Ten rozměr té desky je klasika. Dělají se snad ještě poloviční (1250x1250), ale ty se málo vidí. No a ta cena taky neni nic extra. Např v Bauhauzu je mají za 205 Kč/m2. O tom nařezání je to trochu jinej problém. Možná by to opravdu chtělo napsat bydliště. Aspoň okruh... :-)
PS: Za cenu té ceny se dnes už dá pořídit i přímočará pilka a nařezat si to můžete sám doma podle sebe. ;-)

Tak je docela podstatné o jakých deskách se to bavíme, jestli o těch 25 mm tak je to normální cena. Jinak ten rozměr 2500 x 1250 mm je nejobvyklejší, poloviční jsou 2500 x 625 mm. Jdou ale sehnat i desky o rozměrech např 5000 x 2500 mm a další.

To záleží s jakým výsledkem dokážete být spokojen. Při sesazování terária je ta přesnost nařezaných desek docela důležitá. Ještě bych zkusil sehnat nějakého truhláře v okolí, který by mi byl ochoten nařezat desky na stolní pile.

Tak je jasný že člověk kterej to dělá jako profesí tak má lepší mašinky a zkušenosti takže to bude určitě lepší a přesnější. Ale důležítý je kolik za to bude chtít a taky vzdálenost :) páč vozit 80km tam a pak zpět se mi zdá jako dost.......nemůžu říct že jsem měl uplně vše na milimetr přesný ale zevnitř se to dá doladit silikonem a zvenku zatmelit a pak potáhnout tapetou

tu stolařskou pilu bych musel rozmontovat jinak ji neprotáhnu futrama a ještě k tomu ma snad 300 kg :D
Přece když bych si to pořádně narýsoval a pak podle čar jel tak to nemusí být až taková prasárna né, ty menší části bych nařezal už na té stolní ale strop,zadek a spodek bych udělal tou přímočarou. Nějaká nádhera to být nemusí ani s tím nepočítám hlavně že to bude plnit účel.

Jojo s maflíkem to jde dobře..nastavit správnej prořez a hlavně řezat podle nějaký latě..já používám hliníkovou lať chycenou dvěma svorkama a podle ní uděláš přijatelně rovnej řez..ono by to ve finále šlo i tou přímočarkou, ale bylo by to na dlouho a na prd :-D
Hele a není třeba něco v Nyse? To bys měl kousek..

Na polsko jsem taky myslel no jezdim tam často ale moc se tam nevyznám. Uvidím zítra, našel jsem na internetu pár drobných truhlářů/stolařů tak to zítra poobjíždím a poptám se, u toho dřevo trust do dávaj jen po těch 2500x1250 a to se mi do toleda nevejde. Ti živnostníci truhláři přece mají svoje dodavatele tak si to objednají nařežou mi to na přesné rozměry a budeme všichni spokojení :)

Tak dnes jsem si jel pro desky, zaplatil jsem za ně 1850kč + 300kč za nařezání, vyšlo to na 3 desky 2500x1250 a ještě tak 1-2m zbylo s toho nadělám aspon police. Ještě že jsem si to nechal nařezat, dnes jsem vyřezával otvory větání tou přímočarou pilou a hrůza, at jsem se snažil jak sem chtěl tak když jsem řezal delší plochu tak řezací plátek zatáčel a kroutil se, i když jsem pilku držel rovně.