Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimovat nebo ne?

Dobrý den, mám velkou prosbu o radu. Podědila jsem suchozemskou želvu asi 18 let starou. Je zvyklá na zimování, ale já nemám pro zimování podmínky. Mám ještě želvičku malou, od miminka. Tu nezimuji, ale dotaz zní: Je možné želvu, která je na zimování zvyklá převést do režimu celoročně v teráriu? Děkuji všem za rady.

já nemám pro zimování podmínky.

Tak nevím, na co se ptáte, když NEMÁTE podmínky, tož nezbývá než nezimovat...,

celoročně v teráriu
Připravit dobře želvu v bytě na zimování je docela kumšt...

Proč ne cca 1/2 ročně venku ? Jak řešíte UVB ? Napište podmínky chovu ( teploty max/min, vlhkost, stravu, UVB, substrát,). Můžete dát fotky obou želv?

Nejsem začátečník, jen jsem chtěla vědět, jestli je možné želvu "přeučit" na jiný režim, bez toho, aby to nějak těžce nešla. Nemám venkovní výběh u domu, takže venku bývá naše želva ve výběhu např. o vikendech, ale ne celé léto.
Nechce se mi poděděnou kamarádku posunovat dál po rodině, proto řeším, jaký to na ní může mít vliv... Dekuji za rady.