Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhřívání terária pro krajtu královskou

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu mám doma v nejteplejší místnosti v domě skleněné terárium(80x50x50) (dxvxš) s krajtou královskou cca 55cm dlouhou, kterou jsem dostala nedávno jako dárek. A má stále v terárii oproti jejím potřebám velkou zimu cca pod 20°c a už nevím čím ještě zvýšit teplotu v teráriu mám 75W žárovku topný kámen 15W v pokoji je krb,který zvedne teplotu v teráriu jen na max 20°C. Pozadí v teráriu nemám zatím ho vyrábím z polystyrénu+cementu a jako podestýlku používám noviny a pod terárkem mám taky polystyrén. Myslíte, že by byla dobrá volba použít na zvýšení teploty topné fólie popřípadě kabely? Nemám s takovýmihle věcmi zkušenost. V ostatních teráriích mi stačí na vytápění jen topný kámen a žárovka pro gekončíka i pro užovku červenou, která má terárko,ale z OSB desek a pozadí z PUR pěny.
Děkuji za každou radu.

14°C Přes den okolo17°C

To sis v podstatě odpověděl sám...umísti terárium do místnosti s konstantní pokojovou teplotou a máš po problému. Pokud takovou místnost k dispozici nemáš, budeš muset pořídit termostat s nějakým výkonnějším zdrojem tepla - např. topný panel, keramický zářič, atd. a ideálně se pokusit ještě alespoň částečně terárium odizolovat.

Tak topné fólie doma mám a nikdy jsem nepoužíval nic jinýho. Za mě celková spokojenost, jak u regín tak u viridisek.. ;-)
Každopádně by to ale chtělo i termostat, ať nejedou v kuse..jen bych dal pozor na ten topnej kámen..není úplně ideální, pokud se had vyhřívá odspodu a okolní teplota bude těch 15°C, protože ten topnej kámen nemá moc schopnost vytápět prostor..
Jen by mě zajímalo kde to bydlíš, že Vám tak klesá teplota..to už ani na spaní není moc zdravý :-D

JJ termostat doma někde najdu a topnou fólii koupím akorát teda nevím kolikati watovou :/ Bydlím na konci vesnice coby šutrem dohodil k lesu a k polu jinak na jižní moravě směr Břeclav a nevím nějak jsem zvyklá na ty nižší teploty nebo spíš musím být zvyklá rodiče si zvykli otec je východňár ten je zvyklý na takovéhle teploty.

Já nevím, ale když vezmu v potaz rozměry terária a teplotu v místnosti, tak si nedokážu představit topnou fólii natolik dimenzovanou, aby vyhřála terárium na požadované teploty.. Topná fólie (která je v takových rozměrech, aby se do terária vešla, není dostatečně wattově dimenzovaná.. Např. rozměr vhodný na zadní stranu terária 27,4 x 73,2 cm má jenom 39 Wattů) je podle mě na 14°C v okolí málo..

A ještě čím měříte tu teplotu? Jestli je to něco od ExoTerry tak se nedivím :-D
Já regínám ve skleněných teráriích 100x50x50 svítím 40W bodovkou a teplota pod ní okolo 36°C a v nejchladnějším místě pokojovka 22-23°C. Pod žárovkou mám velký černý kámen (silná břidlice), která drží perfektně teplotu po zhasnutí. Žádnej topnej kámen nic, jen přes zimu na noc topná fólie jako jistota kdyby teplota klesla pod 20°C, ale stejně nezapíná ;-)

Zvláštní, mám dřevěné terárium 160x60x50(d,v,š) a vyhřeje mi to v pohode 25w žárovka a 15w folie 27x27 cm..v nejchladnějším míste 25, pod žárovkou kolem 38 a mimo žárovku kolem 30-32 a to mám v pokoji 15 stupňů v zimě protože odmítám topit..možná je to tím sklem které v sobě nedrží teplo, zkuste ho něčím zateplit, polystyren nebo zkusit ty folie..