Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poulení očí u agamy

Dobrý den, nedávno jsem si koupila vousatku a překvapilo mě její ''poulení'' očí ven z důlku. Co to znamená?
A také by mne zajímalo, proč skoro po každé, co se někam posune olizuje ? Děkuji za odpověď, jsem začátečník. :-)

Agamky "poulí" oči když se vyhřívají a součastně s tím se i "rozplácnou" aby se co nejvíce nahřály.
Vyplazování jazýčku znamená, že si agama "ochutnává" prostředí kolem sebepodobně jako had.

Ona mi to udělala pouze jedenkrát... Já myslím že to nebude až tak zlé... Někde jsem si teď zjistila, že je to normální. Přečetla jsem si to na jednom blogu... Nevím ale čemu věřit.. Omlouvám se, ale fotografii terária nemám.
Mám ji zatím 2 týdny, svítím jí každý den speciální žárovkou do terárií, přibližně 30 °C.. Každý den jí krmím hmyzem a občas jí nakrájím zeleninu. Vždy má v teráriu misku s čistou vodou a každý den se o ni pečlivě starám..

Ako pise lucifer - je to uplne normalne a pogony to robia bezne. Casto ked sa im ide zvliekat koza na hlave v okoli oci - nafuknutim sa stara koza pomaly odliepa od novej a lahsie odpadava. Netreba stresovat - mavanie koncatinami, nafukovanie tela/oci, zmena farby, kyvanie hlavou a spanok visiac v maximalne neprirodzenej a nepohodlnej polohe je normalne spravanie agamy :)