loading...
Předmět Autor Datum
Do jednoho terka určitě ne, to si může dovolit jenom hodně zkušenej chovatel, kterej opravdu ví, co…
Scarecrow 24.11.2013 11:50
Scarecrow
Zkušený chovatel, který ví co dělá by takovou hloupost nikdy neudělal. Říkám tomu hraní si na boha a…
naden 24.11.2013 11:55
naden
Ne, vyžadují trochu jiné podmínky a už jen podle toho dotazu na možnost křížení říkám, že nejdřív po…
Hroznak 24.11.2013 13:49
Hroznak
Ono z hlediska chovu by to zas takový problém nebyl, myslím, že nikdo nedělá o moc jiné podmínky hro…
krokodýl 24.11.2013 14:06
krokodýl
Hady chovám již 15let a myslím že o tom něco vím, jen mam každého odděleně. Teď se mi ale naskytla p…
mick.rtn 24.11.2013 14:34
mick.rtn
Kubánci se mi páří normálně a letos mají již podruhé mladé.
mick.rtn 24.11.2013 14:35
mick.rtn
To ti nedokážu říct, křížence kubánce a králováka jsem neviděl, ale je dost pravděpodobný, že se jí…
krokodýl 24.11.2013 14:38
krokodýl
Dobty den nemate nahodou na prodej hroznysovce kubanskeho radi by jsme ho koupily jednoho uz mame a… poslední
stepusatko 13.08.2015 14:30
stepusatko

Do jednoho terka určitě ne, to si může dovolit jenom hodně zkušenej chovatel, kterej opravdu ví, co dělá a má na to prostory. Často bývají problémy (hlavně s krmením) i když máš v jednom terku dva hady stejnýho druhu. Co se týče toho spáření, asi by se nespářili, jsou z úplně jinýho rodu - hroznýš Boa, hroznýšovec Epicrates. Nebo minimálně by nejspíš byla jejich mláďata neplodná.

Ono z hlediska chovu by to zas takový problém nebyl, myslím, že nikdo nedělá o moc jiné podmínky hroznýšovi kr. (mám na mysli mixy nebo běžnější formy imperátorů) a hroznýšovcovi kubánskému, aby jich nebylo možno dosáhnout v jedné nádrži, v tom problém není. Jak by se chovala obě zvířata vůči sobě nevím, ale předpokádám, že by se tolerovala, stejně jako se většinou toleruje více jedinců u těch jednotlivých dvou druhů. Otázka krmení dvou jedinců stejného nebo odlišných druhů taky není problém, prostě je to stejný, jestli se nemají "skousnout" dva hrozňové nebo hroznýš a hroznýšovec. Prostě je třeba jim potravu podělit peánem a pohlídat je během krmení, případně jednoho, předpokládám toho "klidnějšího", tedy spíš králováka", krmit mimo terárium. Co se týká páření, tak není moc pravděpodobné, že by se vůbec pokusili, případně, že by se podařilo plodně dokončit, ale nic není nemožné, jsou známy kříženci různých druhů hroznýšovitých i z jiných rodů. Pokud nechce člověk riskovat, může chovat dva samce nebo dvě samice, pokud to chce vyzkoušet, pak může samozřejmě zkombinovat pohlaví. Určitě by to byl zajímavý hybrid. Sám osobně nejsem příznivec přehnané hybridizace ani šlechtění, ale proti gustu žádný dišputát. Skoro mi přijde lepší řízená a dokumentovaná hybridizace dvou druhů než přešlechťování a imbreeding druhu jednoho, kdy vylézají třeba geneticky ne zrovna korektní jedinci (viz diskuze o regíně bumble bee bo, jak se to zove), kteří mají evidentní potíže...

Hady chovám již 15let a myslím že o tom něco vím, jen mam každého odděleně. Teď se mi ale naskytla příležitost postavit opravdu veliké terárium, tak proto tento dotaz. Ohledně toho spáření... jen mě zajímá jestli je to možné, protože mám samici a samce kubánce a samici Boa.
Zajímá mě každý názor. Díky všem.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...