Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Hromadná žaloba na "raymana" - Michal Neček

Dobry den,vzhladom na mnozstvo ludi ktory tento..hm..."clovek"...oklamal ci uz
kupou/predajom zvierat alebo prevzatim zalohy za tovar ktory nikdy
nedodal ideme podavat hromadnu zalobu. Kto s nim mate nevybavene
ucty,poslite mi prosim cely popis obchodneho pripadu,jeho maily s
ponukou atd.na email monicka403@gmail.com s predmetom
"Necek". Spolocnou zalobou mu dokazeme pekne zavarit a snad sa nam
vratia aspon nejake peniaze co klamstvom ziskal.

Mgr. Monika Muríňová Pečnianska 17, Bratislava 85101. Slovenská republika.
Tel: 0904534089. E-mail: monicka403@gmail.com

[mod]Důrazně upozorňuji, že jakmile se to tu jakkoli zvrhne k obviňování, nadávky a podobně, tak vlákno okamžitě zamykám!

Změna předmětu, původně: Hromadná žaloba na podvodníka "raymana" - Míša Neček;
Doplněno info o zakladatelce tématu - když tu chcete toto mít, tak ne anonymně. (Uroboros)[/mod]

Dovolil jsem si na toto téma upozornit na ifauně, načež mi Neček zaslal ihned e-mail tohoto znění:

> Od: "MNanimals ." <mn.animals@gmail.com>
> Komu: <petrmed@centrum.cz>
> Datum: 25.11.2013 20:10
> Předmět: Re:
>
Mě je to jedno, každopádně paní Monika Muriová nic k soudu zaprvé nedá, jelikož peníze už sou připravené na učtě k odeslání na 31.12.13, tudiž ji peníze dojdou, a ona nic nepodá, to za prvé, za druhé, udáváte sám sebe pokud Vás to zajímá,a za třetí psal sem x krát jak Vám, tak na TP, že se všem omlouvám a vše chci napravit tím, že všem odešlu co sem slíbil, vy jste nereagoval.

-------------------------------------------------- ---------------------------
Paní Magistro,
vzhledem k tomu, že se jedná o patologického lháře, neočekával bych žádnou příchozí platbu....mě už posílá akvarijní motorek asi čtvrt roku za mládě užovky, které jsem mu zaslal poštou a ....samozřejmě nic...ještě mi ten "pán" vyhrožuje, že mě udá za poslání hada poštou!

Držím palce ať to vyjde a přidá se maximum poškozených!
S pozdravem Petr Meduna, Třinec

No nerad bych se do toho nějak motal, ale toto téma mě hodně zajímá. Snad se vyjádří někdo z právní zkušeností.

Podle mě nejde dotyčnému člověku dokázat vůbec nic i když jste mu peníze posílali protože Vás přeci nenutil nikdo nikam nic posílat. A hlavně jak dokážete že jste slíbenou věc nebo zvíře nebo cokoliv nedostali.

Chtěl bych aby se k tomu někdo vyjádřil kdo má s podobnými případy právní zkušenost.

Tohle je jednoduchý.
Pokud někam pošleš peníze, většinou tomu předchází nějaká komunikace (maily, telefony) a následuje objednávka (opět mailem).
V případě placení zálohy nebo celý částky předem máš k dispozici výpis z účtu nebo složenku, kde je platba vidět.
Při osobním převzetí podepíšeš kupní smlouvu nebo dostaneš paragon. Ode všeho si nechá podepsanou kopii prodejce.
Ty máš doklad, žes nakoupil, prodejce že prodal.
Dokazování je pak jasný. Když tvrdíš, že ti zboží nedorazilo, musí prodejce dodat doklad o opaku.
Že tě nikdo nenutí je fakt, ale není to žádná výmluva nebo omluva pro to, aby tě někdo ojebal.
Nutí tě někdo kupovat mobil? Ne, ale když ti místo něj přijde v krabici kámen, máš taky právní nárok na to zboží a můžeš se ho domáhat. Stejný je to s reklamacema na projevený vady. Úspěšnost toho vymáhání je už věc trochu jiná a souvisí se všeobecným bordelem a vymahatelností práva v tutom našem Kocourkově...

ted jsi uhodil přesně na to co jsem měl na mysli:

Nutí tě někdo kupovat mobil? Ne, ale když ti místo něj přijde v krabici kámen, máš taky právní nárok na to zboží

koukej když si někdo ode mě koupí telefon přes inzerát a zaplatí mi a já mu pošlu ten šutr tak je v prdeli von ne já...protože mi to nedokáže že jsem mu ten telfon neposlal...(pokud tedy zboží nerozbalí rovnou před poštákem nebo kurýrem ale ruku na srdce kolik z nás to udělá)

a to stejný je to když si někdo u tebe koupí zvíře zaplatí zálohu na účet a někdo se na něj vysere, tak co ano řeknu posílal mi zálohu na účet já mu zvíře předal nemám problém doplatil to v hotovosti...to je celý...chápeš kam tím mířím je to tvrzení protti tvrzení, ničeho se nedomůžeš jen zaplatíš soud nic víc...

třeba mě někdo z právníků opraví...

ještě tě může někdo zažalovat zpět za pošpinění jména veřejnou omluvu a finanční náhradu naopak tyto věci se potom lépe dokazují když soud ti dá pré že jsi bez viny a právně jsi nic neudělal a zproště nedostatek důkazů...toto je dost složité na posouzení...

Při osobním převzetí podepíšeš kupní smlouvu nebo dostaneš paragon

u zvířat?

Ano, dnes uz nieje problem dostat kupnu zmluvu atd aj pri zvieratach.. U nas na to vecsinou este neisu predajcovia pripraveny, ale nieje to probelm.
V zahranici je to uz ale bezna vec. Ty by si to snad mal vediet.... :-)

Ono dokazovanie niecoho takeho kedy ide jeden proti jednemu je blbost, ako pises. lenze tu uz ide o XY ludi. Ver, ze ak si dam tu namahu a hodinu budem bruzgat po nete, anjdem toho dost an to, aby mu to zavarilo. Jeden nespokojny clovek - stava as. Lenze 30, to uz nieco nieje v poriadku. Tomu dlhuje peniaze, tomu spini meno, tam klame zakaznikov, tomu dlhuje zvierata...

dívej co bych měl a co ne jedna věc já ti taky kupní smlouvu na zvířata nevystavím at se to někomu líbí nebo ne. Ze zákona je na zvířata záruka sory já ji dodržovat lidem nebudu a jak ji mám asi dodržet, když někdo něco posere v chovu zvířata chcípnou a jak já to dokážu když mi je přijde dotyčný "reklamovat" a zase ani já po nikom když něco kupuju žádnou smlouvu nežádám tak to prostě chodí já sám jsem důvěryhodný zdroj a prodávám jen na co dám krk a také kupuji od důvěryhodných lidí kteří za své zvířata dají krk, tot k tomu.

a myslím že i ty víš jak složité je někomu zaručit že mu zvíře prosperovat bude, každý máme doma jiné podmínky a každý přistupujem k chovu jinak u mě jsou importy třeba 5 let v klidu a u někoho když mu je prodám do půl roka zkapou a co mám dělat vracet mu prachy kvůli tomu že má přeci kupní smlouvu? to je podle mě nesmysl.

a co se týče XY lidí...tak asi to řešte, když je vás povíc a hodně štěstí ale myslím si že se nedopátráte ničemu protože se vše dá popřít a těžce se to bude právně dokazovat. Já s ním žádný byznys nedělám, když mi měl něco zaplatit tak zaplatil jinak bych mu ani nic neposlal prostě prachy předem...a kdo mu na dobrý slovo něco poslal asi jeho boj. Ale držím palce no.

když někdo něco posere v chovu zvířata chcípnou a jak já to dokážu když mi je přijde dotyčný "reklamovat"

Bez pitevní zprávy s jednoznačným závěrem, žádnou reklamaci uznat nemusíš. Naopak, pokud pitva prokáže, že zvíře není OK tak má zase relevantní podklad ten kupující a může se tý reklamace domáhat...

na živá zvířata je ze zákona záruka 6 týdnů. Pokud kupující vyžaduje kupní smlouvu nebo doklad o koupi (a u Cites druhů je to povinné), tak prodávající je povinný mu ji vystavit. A nebo holt neprodat dotyčné zvíře, no, kupující pak může z koupě odstoupit. Pokud zvíře do těch 6týdnů uhyne a pitva prokáže, že to nebylo na následky rozsednutí tchýní apod., ale že chyba byla ve zvířeti, tak je prodávající povinen zvíře nahradit nebo vrátit peníze, a to vč. nákladů na pitvu. Pokud to odmítá, kupující se může soudit o náhradu škody, kdy se pak částka ještě navýší o soudní výdaje, které zaplatí zase prodávající. Sice to je většinou na delší dobu, ale kupující většinou vyhraje (pokud tam je zjevné, že zvíře neuhynulo jeho vinou).

já tě plně chápu ale uznej že za 6 týdnů když budu mít doma zvíře tak i ze zdravého udělám totálně kaput zvíře nebo jej usmrtím a pitva prokáže co? Třeba selhání ledvin...a co dál...to zvíře už to mohlo mít v sobě nebo to taky mohl posrat kupující... nebo prokáže napadení nějakými parazity bakteriemi viry...to je to samý to může i nemusí mít před po...chápeš dokáže to leda hovno a vždy to chrání kupující proto túdle s nějakou kupní smlouvou... jestli se někomu nelíbí at koupí jinde, nemám zájem se s nějakým vocasem potom tahat po soudech. Kupuješ jednou zvíře můžeš se na něj chodit koukat klidně půl roku nemám s tím problém, můžeš si prohlídnout podmínky všechno, poradím s čím můžu, ale jednou jak si jej koupíš tak už se nevrací...

kupující pak může z koupě odstoupit.

to si děláš prdel ne? třeba že mi jej za měsíc přinese at mu vrátím prachy že jej nechce ne? :-D to je for ty vole

Vyjadřuj se prosím SLUŠNĚ! (Uroboros)

panáčku, to co jsem napsala výše je znění dle platné legislativy ČR, akorát trochu poupravené, aby bylo srozumitelné pro běžného uživatele. ať se to tobě osobně líbí nebo ne, tak s tím nic nenaděláš, takové tu máme zákony ;-) A jak už psal Uro, diskutovat se dá i bez vulgárních výrazů.

počkej a co musí být uvedeno ze zákona na té kupní smlouvě?

protože mě napadá myšlenka je to sice jen teorie přijde za tebou borec koupí od tebe dejme tomu samici atroxe...mu do měsíce zdechne doma samice přibližně stejného stáří a délky a řeknu ti dej mi peníze zpět zvířátko mi chcíplo... co uděláš vrátíš peníze nazpět? bude mít v ruce pitevní zprávu úhyn na nějaký plicní problémy a řekne už to zvíře takový dostal...

dobře to tady máme pořešený tu ochranu prodávajícího...tleskám

jo a ještě jeden případ mám povinost ze zákona vracet zálohu za zvíře když si dotyčný nevyzvedne zvíře do předem dohodnutého datumu? a řekne že chce zálohu nazpět že zvíře brát nebude...

U tej zalohy zalezi na dohovore. Ked som pytal zalohu (symbolickych 10%) lebo chcel rezervovat zviera tak som dotycnemu napisal ze v pripade ak zviera nevyzdvihne, zaloha mi ostava ako nahrada za to ze som nemohol to zviera ponuknut inemu potencialnemu zaujemcovi. Vsetko som to ale jasne popisal do emailu nech je to cierne na bielom.

Bico, mám na to stejný názor.
Nicméně tam musí být jasně vyspecifikováno (e-mail, sms, nahranej hovor) kdy to propadá a tím se z toho stává pokuta apod... U nahraného hovoru (druhá strana musí souhlasit s nahráváním) a musíte být identifikováni třeba franta vopršálek narozen toho a toho dne... Ideální je ale mejl nebo papír, nahranej hovor by neřešil prodej jiného zaměněného zvířete, např. pošlu ti fotky supr luxusních kusů, vyberu zálohu a než pro ně dojedeš tak už mám pouze polochcíplý mrtvoly a budu tě nutit to koupit v rámci zálohy. Tady bych si dokázal představit i to, že prodávající kromě vrácení zálohy bude platit i cestovné a nezkoušejte tu někdo pípnout, že to je pro prodávajícího špatně... (nejsem si jistý jak je to s internetovým prodejem a uzavřením obchodu přes internet, viz. e-shopy a možnost odstoupit od koupě v případě že se mi zvíře nelíbí atd)

Crocodylus, ano, na vše co tvrdíš musíš mít důkaz. Pokud nemáš a jde na tebe žaloba za pomluvu a špinění jména, viz. pan Neček zde, je reálné, že máš problém. Myslím, že za to lze v krajním případě vyfasovat i rok :-D

Není pravda. Rezervační poplatek je poplatek za rezervaci dané věci, jako poplatek za vedení účtu, je to nevratné. Rezervační záloha může být považována za zálohu na kupní cenu a koupi zvířete. Pokud tedy koupě neproběhne, je vratná. Rezervační záloha není vratná v případě, že je považována za zálohu na kupní cenu, koupi zvířete a smluvní pokutu. Smluvní pokuta musí být vyspecifikovaná.

U tohodle fakt velkej pozor u realitek, v realitách dělám a dle toho to posuzuju tak snad to nepíšu blbě. Když dělám známým poptávky tak to dělají RK velmi velmi zle. Když vyberou rezervační poplatek a zkrachují, nedostanete to zpátky ikdyž nemovitost nekoupíte, zaplatili jste si přece rezervaci bytu, ne jeho koupi a makléř vám bude tvrdit, že přece když to nekoupíte, poplatek vám vrátí, ale to je na delší rozepsání co je mimo téma, takže kdyžtak v soukromých zprávách. Když tam je rezervační záloha, nebo záloha na kupní cenu, je to vpořádku, to RK použít nemůže, jednalo by se aspoň o zpronevěru a vězení, ne legální okradení.

Mícháš dva rozdílné pojmy a to "rezervační poplatek" a "zálohu". První je nevratné, druhé vratné. ;-) Jde o to, že záloha je vlastně jistina z kupní ceny, pokud nikdo nic nekoupí, nemá co zálohovat, tudíž se musí vrátit. (Pro příklad - vratná láhev je zálohovaná - když ji vrátíš, dostaneš peníze zpět). Pokud není smluvně ošetřeno jinak, ale správně je to takto. Kdežto rezervační poplatek je prostě poplatek za rezervaci (většinou do nějaké doby, po které propadá) o který může, ale také nemusí být snížena kupní cena.

bude to řešeno asi takhle cena je dejme tomu 1000e....z toho 100e je rezervační polatek který se odpočíta z kupní ceny..to jest že mi potom doplatí 900e. Dodnes jsem tomu říkal záloha a myslel si že jednám správně akorát je to slovíčkaření...

pak se zaptám kdy a kde si zvířata vzvedne...a to budu brát jako datum po kterém propadá tento rezervační poplatek.

Takhle to je právně správně?

Ano Bergi, pro prodávajícího samozřejmě lepší, ale nejsem si jistý pozicí kupujícího když nebude mít fotograie přímo daného zvířete dokazující toto mám rezervované a v jakých podmínkách bude držené? Nebo v rámci 2 měsíčního držení zvířete a následující situace:

1. Složíš poplatek za zdravé zvíře s odběrem za 2 měsíce
2. Prodávající má druhý a třetí den prokazatelnou možnost zvíře prodat ihned, ale neprodá jej
3. V poslední den rezervace mi prokazatelně selže technika a zvíře po úrazu elektrickým proudem zemře, nebo např. se zadusí při krmení?
Z této situace bych byl hodně rozpačitý. Kdo by za ni mohl a byl by rezervační poplatek vratný?

Ale to už je moc velká filozoie z říše fantazie, asi bysme toho měli nechat :-)
----------------------------------------------
Dle mého správná rezervační dohoda přes imejl:
1.Fotografie určující idenditu zvířete (např. želva, plastron), váha, rozměry, tady toto je rezervováno. Vyspecifikovat veškeré vady zvířete!!! (chybí drápek, štítek apod) - nebude pochyb co převzít
2.Rezervační poplatek 100e, ideálně vyspecifikovat na krmení, nájem, elektřinu apod., dopsat že rezervace je nevratná. - toto jsou průkazné náklady za omezení nakládání s daným kusem, když se pohádáte, vrátíš mu půlku at jde do prdele
3. dokdy je rezervace - při nedodržení termínu jej týden dopředu upozornit na konec rezervace, tu o týden či 2 prodloužit jako dobrá vůle
4. variabilní symbol u platby - na tom by se ti taky mohl otočit, platba musí být přiřazená
5. dát možnost zvíře přímo zkontrolovat, třeba i veterinářem na náklady kupujícího před přistoupením k rezervaci - neměla by nastat situace, že nebude chtít z nějakého důvodu zvíře převzít, protože nevěděl o jeho skutečném stavu, např. chybí mu drápek, křivý ocásek apod...

Vždy bych doporučil v případě jakéhokoliv sporu vybrat větší rezervaci, ale v případě možnosti sporu půlku rezervace vrátit a vyřešit to dohodou. To co jsem napsal nahoře je pouze můj názor jak by to mělo být, u soudu jsem s tím nebyl a snad ani nikdy nebudu, právník nejsem, ale čím více polehčujících okolností, tím lépe - např. kontrolu zvířete veterinářem odmítl, rezervaci jsem mu prodloužil o 2 týdny a ještě jsem mu vrátil půlku rezervace, já jsem vše dodržel a ještě jsem zde udělal 3 zásadní ústupky, které jsem nemusel, to by mělo být naprosto dostačující...

ty dva měsíce byly myšleny tak že do dvou měsíců si jej může vyzvednout kdykoliv :-) klidně nemusí skládat nic a může přijet hned...chápeš :-)

jinak zbytek chápu :-) s tím úmrtím kdyby zvíře samozřejmě zemřelo do doby vyzvednutí peníze bez keců vracím.

veterinářem zkontrolovat at si je zkontroluje kupující si myslím protože je to akorát pro zvíře obrovský stres a myslím si že pro choulostivještí druhy a navíc importy třeba i konečná..to bych zase asi tak nehrotil a hlavně u plazů...

1. Jasná páka, nicméně pokud típek nejede tak ho na to prostě upozornit, bez toho máš smolíka :-)
2. Jako každý slušný člověk, u těch se v zásadě rezervace dělat ale nemusí. Na tom se budou otáčet zmrdečci...
3. Rezervaci bez možnosti kontroly pověřeným člověkem, nejlépe tím, který je v dané věci odborník vidím podobnost s tímto:

Pravník Mgr. Patrik Bauer radí:
„Musíte napsat, že smlouva byla uzavřena v omylu, když prodejci tvrdili, že jde o výhru a dotyčný má v bytě špatnou vodu. Uzavřená smlouva se stává neplatnou. V tomto činu lze spatřit podvodné jednání. Za účelem svého cíle využili prodejci tísně a důvěřivosti staršího člověka, což je amorální.

Pokud člověk to zvíře nevidí, at se to uzavře tak, že prodávající udělal vše pro to, aby vše proběhlo zcela transparentně. Jinak kupující může tvrdit, že zvíře neměl možnost adekvátně prověřit, jednal pod tlakem, byl uveden v tom a v tom v omyl apod, neplatná smlouva/dohoda. U případného sporu je tvoje výzva ke kontrole vetem dosti zásadní. Ty jsi chtěl, ať kupující vše dostatečně před rezervací prověří, včetně kontroly veterinářem, který může zjistit veškeré nedostatky zvířete, i ty, kterých jako prodávající nevíš. Tuto možnost měl a nevyužil ji, nazdar :)) je třeba tam myslet na všechno možné i nemožné, jinak můžeš pohořet :-)

Tady doplním. Nevím jestli je to jiné u zvířat, ale třeba u auta zalezi na tom, co je psané ve smlouvě. Buď kupujici je obeznamen s technickým stavem i závadami (to by pak mělo být popsané), nebo kupuje jak je (ted nevim presne tu definici). Takže kdyz koupis jak je a za 10sekund chcipne, mas smulu, ale pokud ti zatajil technicky (zdravotni) stav, mužes od smlouvy odstoupit a požadovat vraceni penez, pokud pricina problemu neni uvedena (nebyl jsi s ni obeznamen. Jinak jak uz tu nekdo psal, co je psano, to je dano, co neni psano, neni. Snad to pomuze, ale nejsem odbornik, takze to neni pravni posudek, jen vlastni zkusenost.

Kupuje věc "tak jak běží a leží" tuším. Ale... Mám za to, že pokud tě někdo donutí na místě podepsat že to a to kupuješ tak jak běží a leží bez předchozího jednání a konzultace s advokátem, za cenu běžnou či větší a fakt se to takto posere, lze tu smlouvu podle mě zneplatnit - jednání pod tlakem, nebo za jednostranně výhodných podmínek. Pokud byla sleva, tak ale smolíček pacholíček. Ale opět, jen můj názor :-)

Pockej pockej, zaruka je podle obchodniho zakoniku, teda jde o situaci kdy prodavas jako podnikatel(a pak je ale pozadavek na kupni smouvu jasnej, ona je to v podstate i uctenka). Pokud prodavas podle obcanskyho, na zadnou zaruku neni zakony pravo, pokud si ji extra nedohodnete.

nemas pravdu, v pripade, ze kupuje obcan, smrtelnik, jede to podle obcanskeho zakoniku. Pokud kupuje firma jede se podle obchodniho. Delku zaruky nevim, tu je ale mozne vyguglit. V zakladu bych si ale dokazal predstavit, ze pokud proda clovek treba par aru za pul mega s tim, ze to je chovny par, nakonec se ale ukaze, ze se nesnesou a samec je od vzdycky neplodny, je to podle duvod k odstoupeni od smlouvy jako skryte vady i 3 roky po xaruce... Pokud je teda osetreno to, ze par mel byt chovny a nedolozi se mu zpetne mlade pres DNA... Vec druha ale je, zda by se s tim takhle sral prodavajici kdyz muze nekomu prodat vklidu...

Tam by me zajimala ale dalsi zajimava vec. Tusim, ze u nas je denni limit pro hotovostni platbu 350.000,-kc, jak by tedy mohl postupovat stat u vetsiny takto drahych zvirat. Cenne zvire v citesu, viz kakadu palmovy. Zda nejdou v ramci tohoto svinstva ti ptaci nakonec zabavit. Pokud sla platba pres ucet, nemeli by jim ptaky sebrat, koupili to v dobre vire. Pokud to nebylo zdaneny a jeste se dalo pul mega v hotovosri, muzou podle me ty ptaky uplne vpohode zabavit a prevod zneplatnit... Ale to je jen muj nazor, pravnik nejsem a podrobnosti neznam... (taky by se asi posuzovalo jeste zda byl prodej za cenu beznou ci pod cenou v ramci zfalsovanych dokladu. Esi to bylo pod ceno, kupujici by mel mit smolika... Byt by tak napsali smlouvu kvuli danim treba...)

Na p. Neceka uz mame niekolko staznosti spolu s podkladmi podla pravnika pouzitelnymi :) A keby snad bolo treba este niecim argumentovat tak mam 7 stran A4 (!) od desiatok ludi dokreslujucich jeho charakter a doveryhodnost takze sa vzhladom na jeho vraj predosle mnohe sudne spory a vraj vaznejsieho charakteru neobavam ani najmenej ze by sme prehrali keby k tomu doslo :) Dakujem zucastnenym a hlavne tym co zaslali podklady.

bagi:
pokud nekdo stopi prachy byt po mejlove komunikaci, je to nedovolene obohaceni. Tedy do chvile slozeni rezervacniho poplatku na 1 mesic, ten je za nenabizeni zvirete. v pripade rezervacni zalohy/jistiny to je OK a varianta c.1.

za druhe, kupni smlouva byt nemusi, staci dle meho svedek + vypis hovoru a e-mailova komunikace...

dale zaruka na zvire je 6 tydnu tusim, ale to doplni jini...

dale vybrani zalohy nebo poplatku a neprodani zvirete ci zvirete samotneho bych videl trochu i jako podvod nebo pokus o nej a obratil se na policii. vse je samozrejme o mnozstvi dukazu apod. Nazor advokata na predani jakychkoliv financi - brat si vzdy doklad (potvrzeni v tomto pripade obchodu treba i misto kupni smlouvy tzn. moznost reklamace) a to jest asi vse.

advokat nejsen, jen semtam neco pripravim. V podstate je jedno co je jak ujednano mezi stranami, dulezity je zakon. To je jako byste s nekym podepsali smlouvu, ze kdyz mu date mega, za mesic jej muzete zabit a vystavit na zahrade - koupe zvirete je to same. Proti neodborne peci - neprodavat, nazdar prde :)

počkej takže ti uvedu příklad...

koupím si přes inzerát telefon za 10000, pošlu peníze předem na účet...

dojde mi domů balíček s telefonem, balíček otevřu telefon z něj vyndám a řeknu že žádný nepřišel že mě prodávající podvedl a poslal mi místo toho bramboru, budu jej žalovat...a žádat navrácení peněz jelikož jsem dostal bramboru...prodávající to popře... jdeme do sporu

co dál,jak se situace bude vyvíjet? kdo je podle zákona v právu?

promin za zkomoleninu, pisu z mobilu. Dost spatne jsi polozil otazku, kdo je v pravu je jasne... Potom jsou ale take nejake dukazy a dle tech se jedna, otisky, pachovy stopy, vyslechy, gramaz baliku apod... V podstate by to skoncilo tak, ze bys to projel z hlouposti... Musel by jsi donest balicek co ti prisel, ten by se dal na vahu a pokud by to nesedelo tak cau pipi napr :) ale nejsem soudce ani vystudovanej pravnik... Selsky rozum ale vetsinou staci. Jako seriozni chovatel das treba do inzerce zvire, tipek jej koupi a umre. Ty jej nebudes chtit reklamovat jako ze nic neprobehlo. Kdyz se zbejci natolik, spravni organy byly schopne vseho tak 1. domovni prohlidka u tebe, zvire nemas, kam slo apod... nebo u zelvy posles fotku plastronu kterym se urcuji na mejl, tipek da zvire na pitvu a na mrazak a ses zase v loji... Nebo jej nepredas, sezeres zalohu a opet moznost domovni prohlidky, zjistovani toku apod...
Taky moc neprida ip adresa a chvastani se tim ze kdyz nekoho podvedes tak muze jit do kytek, vice nasranych lidi a z dlouhodobeho hlediska i odposlech...

to co zde pisu jsou hodne krajni pripady ke kterym vetsinou nedojde, ale co uz, mozny to je... Doporucil bych jednat fer ve vsech pripadech, kdyby me lidi furt jenom ojebavali, delam to taky... Nasel jsem par slusnych kterych si vazim a jsem presvedcen, ze kdyz tu bude vice lidi slusnych, vydelame na tom vsichni...

zapomnel jsem ohledne reklamace presnou specifikaci zvirete vcetne vahy a urcujicich znaku pro dany druh, idealne vse nafotit apod, zapsani slevy atd... pokud se zvire proda se slevou z nejakeho duvodu, muze to byt brano jak nereklamovatelne a takyse pri techto postupech nestane, ze frajer ti vyreklamuje svoje temer mrtve zvire dle zakona, ale to uz je zase spise z rise fantazie)

jako já to neberu nějak z osobního hlediska u mě nikdo nikdy nic nereklamoval, ale přijde mi to neštastně položený a vysvětlený ten zákon protože v podstatě ochranuje pouze kupujícího...

tak balíček dovážit nastejnou třeba pytlíkem cukru není zase tak problém...a otisky nejsou důkaz když na pytlíku nebudou neznamená to že prodávající nepoužil rukavice a zase jsme na tvrzení proti tvrzení a tím pádem nevyřešitelný problém...

jako jasný jestli to není tvůj první exces tak je to potom jasný komu se bude věrit...

a tu domovní prohlídku jsem nepochopil, bylo to myšleno tak aby našly dotyčnou věc nebo zvíře? tak asi když už někoho chci ojebat tak si to nenechám u sebe doma... a hlavně si memyslím že kvůli 10 tyčkám by se dělal takovej humbuk...dle mého by na to sral pes a nechalo by se to vyšumět jen můj názor...s ničím podobným zkušenost nemám

No, selským rozumem. Pokud tě někdo nasere, uděláš mu peklo když na to máš i kvůli 10 tyčkám... Ale je samozřejmě jasný co a jak... Jinak ano, spotřebitel je u nás chráněn přespříliš, ale ve všech odvětvích. Je to správně, když se podíváš co žereme a kdo tam je co schopnej kvůli zisku nacpat, ale samozřejmě nákej chytrák toho zneužije - rácha dal takhle jednomu debilovi (omluva) skoro přes držku když mu vše vysvětlil ohledně želvy co neumí zimovat. Žila v nákých 26C a v -10C mraze ji ten idiot (omluva) nejen nedá pod bundu, ale dokonce ji hned před barákem ještě vytáhne z krabičky a začne si ji prohlížet. Co na to říct hele?

Ale pak je zase třeba se podívat na to, že z burzy chodí děti s křečkem pod svetrem a s agamou ve fauna boxu a brečí mamince jestli křečkovi nebude zima...

se vším souhlasím a chápu že se má spotřebitel chránit a to co žerem je každého věc nikdo nikoho nic žrát nenutí...zase jsme národ debilů že když je to levný tak to sežerem

s tím spotřebitelem to je podle mě špatně postavené...s moji zkušenosti jsem se ještě nesetkal se špatným prodejcem který mě chtěl odrbat ale se špatným kupujícím již x-krát.

třeba naposled se mi stalo že mi kupující vyměnil dodaný kus modelu za svůj co měl doma nefunkční a žádal ode mě přes aukro peníze že jsem mu dodal nefunkčí věc a neodpovídá popisu. A kdo to samozřejmě vyhrál? Kupující...dál to rozvádět nebudu ale chce se mi z toho zvracet...lidé už některé věci nakupují záměrně aby prodávajícího odrbali...

a co mám dělat se dibilama kteří si od tebe odvezou zvířátko které nesou jak píšeš v -10 přes půl prahy a za týden za tebou přijdou že je zvíře nacxhlazené nežere a chou vrátit prachy protože maji přece na to právo...jako mě se to nestalo ale znám lidi kterým ano.

tak mi tady prosím neříkejte že je třeba kupující chránit...

Jj, tady toto je již spatlanina, ale v zásadě to je chyba prodávajícího - lidská hloupost a vychcanost nezná mezí, musí použít dostupné prostředky k tomu, aby předcházel těmto věcem. Já tady mám názor takový, že jediná ochrana je zvíře neprodat za 500,- ale za 1000,- podepsat v předáváku že zvíře se kupuje v tomto počasí a típek jej odváží bez termoboxu, který já třeba budu požadovat, jelikož zvíře se může nachladit a vytisknout fotografii tak, aby zvíře nemohlo být zaměněno + třeba fotografie a popis chovného zařízení kupujícího. Pak je menší pravděpodobnost, že si někdo troufne podvádět a u dražšího zvířete že ho nechá chcípnout... Ale taky je samozřejmě menší pravděpodobnost, že si to někdo koupí, že jo... Systémově to ale o moc lépe ošetřit nejde...

Jinak u dražších věcí, tak jako se třeba stalo mě v rámci práce na IČO a neproplacení faktur vůči mě... Myslím, že od příštího roku bude stačit na založení firmy třeba 10.000,-Kč za správní poplatky. Nejsem si jistý co je třeba mít pro firmu zabývající se obchodem se zvířaty, ale určitě se zde vyrojí pár lidí, kteří si založí firmy a nebudou ručit celým svým majetkem jako chovatelé dosud, ale pouze majetkem a jistinou firmy, což bude moci být 1,-Kč, teda pokud jsem to slyšel správně... Ted si vem, že ty koupíš od firmy třeba papoušky za 5.000.000,-Kč a do měsíce jsou všichni pod kytkama. Firma papoušky koupila na úvěr ve výši 4.000.000,-Kč který rovnou splatila z prodeje i s úroky třeba 4.800.000,-Kč, 200.000,- jí zůstalo. Účetně to je v podstatě čisté, ty jako kupující máš nárok na reklamaci, uděláš pitvy v hodnotě 100.000,- a podtrženo sečteno, sekeru 4,9 mil ti nikdo jako kupujícímu nezaplatí. Takto si myslím, že může být postavený zákon a koupě od firem od příštího roku.

Mela jsem s nim taky jednani,ale ackoliv jsem mela velky zajem o zvirata nastesti jsem procitla driv nez jsem s nim neco projednala.Psal mi prvni z jednoho emailu mn.animals@gmail.com , snazil se mi prodat viridisky.Prvni ze neni problem prez Ostravu atd.A ze vymenou za zvirata atd.A nakonec pouze kuryr.No a jelikoz se mu to nepovedlo a blbec jsem napsala na dalsi podobny inzerat http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/inzerce/r/d etail/2149529/prodam-levne-specha/ aktualni.Tak se o to snazil znova.Pry ze v Olomouci predani.Prvne psal ze je z Unicova ted ze je ze Sternberka....stejny problem.Bud ze v sobotu predani (nemuzu) a nebo kuryr s platbou predem- pry podpis elektronicke smlouvy.Jednani stejne a nakonec jsem se dopatrala ze i stejne fotky i stejny clovek jen jiny email info.mdfarm@gmail.com . Takze pozor....