Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva se počůrává

Jak vypadá moč zdravé želvy? Chci tím říct, že obvykle je v moči přitomná taková bílá látka, ale poslední dobou se stává, že sice to, co vyloučí, tak v ní třeba ta bílá část je, ale (a to téměř vždy, když želva usíná a já jí vyndám, abych jí přendala do nočního boxu) když jí právě vyndám z terária na uložení do nočního boxu, nechám chvíli na podlaze než připravím box, tak se počůrá, ovšem příjde mi, že to je jen čistá voda (nebo jako asi v tom něco je, ale není to taková ta typická moč s tou bílou složkou). Je to normální?

V zadání je druh uveden cíleně, nikoliv náhodně, jedná se opravdu o želvu zelenavou. Přendavám jej vedle, protože je to takto lepší a bezpečnější - jednak se tam do toho želva opravdu zavrtá a je zasypaná celá výrazně větší vrstvou substrátu než v teráriu a za druhé co se týče bezpečnosti -> před tím spal normálně v teráriu ve vlhkém rohu v domečku, nicméně co dva dny se muselo kompletně vyčistit terárium, vyměnit celý substrát a přivézt nový domeček, protože to celé plesnivělo a v tom želvu opravdu nechávat nehodlám. Jak vyřešit problém s plesnivěním přímo v teráriu mě sice už částečně napadlo, nicméně na takové zařízení zatím bohužel nejsou prostory, proto se to řeší přendaváním do samostatného boxu, který stojí ve tmě a přes noc i v relativně chladném prostředí.

Bohužel mě nenapadlo, že by "mezipřistání" mohl být takový problém, vzhledem k tomu, že se jedná o dvě různé místnosti, dělala jsem to tak, že jsem želvu vzala, přinesla do pokoje, položila, vytáhla ten box, odhrnula substrát a pak tam želvu položila a box zasunula zpátky. Aktuálně tohle dělám předem a želvu rovnou přesunu dovnitř, zdá se, že je to výrazně lepší.

Substrát vyměnte za obyčejné smrkové hoblovačky,které můžete mít vlhké a neplesnivý.. domeček udělejte třeba z květináče.. stačí z těch hoblovaček 1/3 plochy terária, nebo klidně po celé ploše a jen část vlhkou a sama si vybere, kde bude, do terária, tak kde je vlhko logicky volíme materiály nepodléhající rychlému rozkladu, nebo plesnivění.. a hermanka, podle toho jak je stará? (By mohla/měla už dávno zimovat..) :) tak co jak to vymyslíte?