Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zabránit uniku cvrčku mezi posuvnými skly

zdar lidi mám tera z OSB a v tom chamíka vše zasilikováno utěsněno jediná možnost kudy my zdrhaj cvrčci je prostor mezi posuvnými skly. Jak máte tento problém vyřešen?? Už mě nebaví se dívat na promenádující cvrčky v bytě a poslouchat jejich serenády dík za odpověd.
ps: jediné co mě napadlo nalepení kolem lišt posuvek zevnitř tera skla
pep

Každé zodpovědně vyrobené terárium má na vnitřním skle na přechodu mezi skly odshora až dolů proužek z transparentního akvarijního silikonu, který minimalizuje mezeru mezi skly a je téměř neviditelný. Není to nic těžkého, jen vám terárium musí vyrábět člověk, který o teraristice něco ví. A pokud si terárium děláte sám, prostě si tam ten proužek dodělejte. Na rozdíl od různých kartáčů a těsnění z hobbymarketů a dalších opičáren jako molitan či skládaný papír není prakticky vidět a slouží dlouhá léta, ne jako těsnění na samolepce.

S tím silikonovým proužkem bych si dovolil nesouhlasit....není to zas až tak snadné a navíc to dělá občas problém při otvírání, ale proti gustu.....já pokud vím,že potřebuju teráro odkud by nemělo nic malýho zdrhnout,použiju ůzkou lištu a sklo odpovídající tlouštky (většinou stačí 4mm)a nezdrhaj mi ani octomilky.Ale jak už jsem psal,každý máme svůj ověřenej postup,a hlavní je když to funguje :-)

Takto zodpovědně vyrobené terárko jsem měl taky a silikon jsem velmi rychle sundaval, protože při sebemenším pohybu skla díky nějaké nečistotě v liště atd to o něj drhlo. Navíc to nikdy tu škvíru nevykreje uplně, právě proto, že to pak omezuje pohyb skel. Těsnění na okna je pružné, krásně vyplní celou škvíru a při pohybu skla mu nikterak nebrání. V některých terárkách to takto mám vyřešené už víc jak 2 roky a nemusel jsem to těsnění vůbec měnit, takže s trvanlivostí bych si taky hlavu moc nedělal. Drží to dobře.