Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Králík zakrslý dalmatinský rex

Ahoj.
Vim, že se to tady moc nehodí do tera poradny, ale už mi tady lidi poradili s kde čím :-)
Pořídil jsem zakrslého králíka. Na internetu je o nich mnoho psáno, ale ne o úplných mláďatech.
Je to samička a má asik 7 týdnů. Sama jí, pije, dostává granule pro mláďat a seno.
Je na internetu nějaká stránka zabývající se chov králíků zakrslých od mala?
Mám ji doma zatím 3 dny a už se rozkoukává, je strašně aktivní, až mi to přijde na takového mladého prcka moc, a hrozně bobkuje a všude. Ať mi leze po koberci, nebo je v kleci, prostě furt se mi zdá. Za 2 hodinky není problém 20 bobků.
Snažím se jí to dávat na jednu hromadu aby zjistila kde je záchod, ale nějak se to zatím nedaří.
Může mi někdo říci o tomto chovu něco konkrétnějšího?
Diky moc
Michal

no podle me ji to do jednoho mista asi nenaucis. neznam ze sveho okoli zadneho kralika ktery by bobkoval na jedno misto. stejne tak morce nebo jezek. jedinej o kom vim ze to zhruba umi je krecek. u nej jde pozorovat nejaka snaha bobkovat a curat do jednoho mista ale 100% to taky neni...

Králík se ti maximálně tak naučí chodit na jedno místo čůrat,ale bobkovat moc ne. Mám necelý půl rok samičku mladou, zakrslíka, a taky bobkuje, kde může :-D tedy jen v kleci, když ji mám venku, ještě nebobkuje. A aktivní je také, někdy až moc a teď se pustila i do demolice klece, zatím to odnesly vytrhnuté jesličky :-D

Na těchto stránkách je spousta užitečných informací.www.kralici.cz
Zakrslíka mám již přes 3 roky (kastrovaný samec) a chodí na záchod do klece (kočičí záchod, podestýlka Cats best oko plus). Většinu dne je volně puštěný v obýváku. Za celou dobu se stalo jen párkrát, že jsem někde našla bobek a to bych řekla, že udělal naschvál, když jsem ho nějak nasr...

Ono to nějakou dobu trvá, ale časem se to naučí. Chce to trpělivost. Když bude běhat volně po pokoji a někde udělá bobek, tak ji vemte a spolu s bobečky jí dejte do záchodku a pochvalte. V kleci jí dejte jen záchod s podestýlkou a vedle nějaký ručník nebo to nechte prázdné, aby se tam lépe udržovala čistota. Většinou to pochopí během pár týdnů.

časem se to asi naučí sám, být čistotnější. Ale mláďata si s tím hlavu nelámou...prostě to pustí, kde zrovna jsou. Ale všichni králíci, co jsem kdy měla chodili v kleci močit do 1 rohu, někteří tam i dělali bobky, jiní občas utrousili i jinde. Ale všichni to chození na 1 místo začali dělat sami, žádného jsem to neučila.