Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seriál nová Sanitka - uštknutí jedovatým hadem

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10361564316- sanitka-2/210512120330012/

Zde si můžete najít díl nového seriálu Sanitka (který nesahá té původní ani po kotníky), který má být podle skutečných událostí. Jde o to, že je mezi případy mimo jiné uštknutí malého chlapce kobrou Naja naja. V seriálu má tatínek terárium nezabezpečené v obýváku - nezamčené. Malý kluk se nudí a tak jde nakrmit hada - tím nejdebilnějším způsobem. Kobra ho kousne do ruky a chlapec padne. Přivolaní lékaři hada zabijí a chlapce po dramatické scéně zachrání (znalý člověk se jistě neubrání shovívavému úsměvu). Nakonec tatínek řekne doktorovi, že to byl vzácný brejlovec a chce po něm 20 táců.... zcela reálný příběh - a opět nahrává analfabetům do karet.

Tak se k tomu tady můžete vyjádřit, pokud chcete - nebo to přesuňte do zpráviček

Myslím, že Česká televize jako instituce placená z veřejných peněz podléhá povinnosti poskytovat informace na vyžádání, tudíž by měli na dotaz odepsat, jaká konkrétní skutečná událost inspirovala ten seriálový díl. Bude-li vysvětlení nepřesvědčivé, umím si představit nějakou žalobu za nemateriální újmu, poškození dobrého jména apod.

V USA tak dlouho Hollywood obsazoval do negativních rolí černochy a Araby (ještě před 11. zářím), až se začali sdružovat a hrozit žalobami, ale zároveň i nabízet filmařům odborné poradenství.