Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seriál nová Sanitka - uštknutí jedovatým hadem

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10361564316- sanitka-2/210512120330012/

Zde si můžete najít díl nového seriálu Sanitka (který nesahá té původní ani po kotníky), který má být podle skutečných událostí. Jde o to, že je mezi případy mimo jiné uštknutí malého chlapce kobrou Naja naja. V seriálu má tatínek terárium nezabezpečené v obýváku - nezamčené. Malý kluk se nudí a tak jde nakrmit hada - tím nejdebilnějším způsobem. Kobra ho kousne do ruky a chlapec padne. Přivolaní lékaři hada zabijí a chlapce po dramatické scéně zachrání (znalý člověk se jistě neubrání shovívavému úsměvu). Nakonec tatínek řekne doktorovi, že to byl vzácný brejlovec a chce po něm 20 táců.... zcela reálný příběh - a opět nahrává analfabetům do karet.

Tak se k tomu tady můžete vyjádřit, pokud chcete - nebo to přesuňte do zpráviček

Tak cena tý kobry mně na tom vadí ůplně nejmíň - řekněme že je to třeba 100% hetero na nějakou vzácnou mutaci ;-) co mně ale štve moc, že opět přes veškerou snahu my jedaři jsme prezentováni jako ůplný kreténi.....pak se nemůžem divit všelijakejm těm zákazům, omezením, a podobnejm buzeracím.......protože "bylo to v televizi,takže je to pravda!!!!!" a navíc je to podle "skutečný události!!!!!" - (nesmysl,scénář je od začátku do konce vymyšlenej)
Achjo...

ono nejde jen o "hon na teraristy", podle mě třeba i takový film bastardi (nezaměňovat s filmem Smradi), by se dal považovat za nástroj pro "hon na Romy", a Televizní noviny TV NOVA, jsou vůbec "honem", ale kam to míří nevím...
Každopádně jestli někdo zakáže chov jedáků kvůli seriálu Sanitka, tak je to podle mne ukázka lidské blbosti. Jinak mě spíš zaujal způsob jak realisticky se to snažili natočit, že měli živého hada atd., osobně mě po odsledování napadlo přesně co píšete ...

Mít doma nezabezpečený terárium s kobrou, ještě k tomu když mam haranta

Co se vlivu na můj názor na chovatele jedáků týče... nijak na něj tenhle díl neměl vliv, nesoudím lidi podle televizních seriálů;)... a chovatele jedáků obdivuji, já bych si na to netroufl a asi by mi vadilo, že si čas od času nemůžu vzít jedáka na "pochování" jako např. některého škrtiče;)

nijak na něj tenhle díl neměl vliv, nesoudím lidi podle televizních seriálů

zřejmě taky budeš člověk s vlastním názorem a používající vlastní hlavu. Ale potíž je ta, že tímto se vyznačují spíše jednotlivci. Kteří ovšem mají obvykle minimální možnosti něco změnit. kdežto většinová společnost, která se vyznačuje pravým opakem tu možnost bohužel má...a na ni jsou taky cílené všechny tyhle debilizační programy.

Správně by ti chytřejší měli řídit blbce. Realita dnešní společnosti je však taková, že ti blbci určují pravidla těm chytřejším....To je na palici.

Tak to je bohužel smutná pravda. Mám takový neodbytný dojem, že svět se řítí do pořádnejch sraček (viz různý reality show, jako třeba Výměna manželek, exibicionisti ve vile, apod.) V televizi už skoro není žádný "normální" pořad, jen samá úchylárna, která má nejspíš odvést pozornost od skutečných a závažných problémů reálného života...

Myslím, že Česká televize jako instituce placená z veřejných peněz podléhá povinnosti poskytovat informace na vyžádání, tudíž by měli na dotaz odepsat, jaká konkrétní skutečná událost inspirovala ten seriálový díl. Bude-li vysvětlení nepřesvědčivé, umím si představit nějakou žalobu za nemateriální újmu, poškození dobrého jména apod.

V USA tak dlouho Hollywood obsazoval do negativních rolí černochy a Araby (ještě před 11. zářím), až se začali sdružovat a hrozit žalobami, ale zároveň i nabízet filmařům odborné poradenství.