Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr drobného hlodavce

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem některého drobného hlodavce (křeček, morče, ...)

Bude to dárek pro 6-ti letou dceru. Chci jí vybrat nějakého zajímavého, pěkného, neobyčejného!

Budu i rád kdyby se mi ozval třeba i nějaký chovatel z moravskoslezského kraje.

Předem děkuji

Chci jí vybrat nějakého zajímavého, pěkného, neobyčejného

Ono záleží na tom, co od toho hlodavce čekáte. Pokud jí chcte vybrat nějakého zajímavého a neobyčejného, tak se zřejmě budete muset smířit s tím, že na něj bude dcerka jenom moc koukat v jeho terárku a to ještě v době, kdy už ona bude chtít jít do hajan. Ale ona taky určitě bude chtít na zvířátko sahat a mazlit se s ním...takže pro ni bude určitě lepší jí pořídit to obligátní morče. Protože ona rači bude mít kamaráda, s kterým se pomazlí, než sice neobyčejného hlodavce, ale jenom na koukání.

vyberte jí nějakou zajímavou, pěknou a neobyčejnou varietu morčete...dneska jich je nepřeberné množství. Navíc morče se snadno ochočí, nekouše a dítěti dovolí skoro všechno, ikdyž zrovna nebude mít náladu. také není tak křehké, jako menší druhy, jako je třeba ten křeček...

Také bych volil morče.
Jedno dokonce začalo kvíkat, když slyšelo klíče v zámku.
Sestra byla morčecí a žádné morče nikdy nekousalo.
Zato křečci, to byla jiná - kousnutí pod nehet fakt bolí.
A rádi utíkají, když se naskytne šance, je křeček na útěku :-D

Morče je fajn, ale v přírodě žijí ve skupinách. Zamyslete se nad tím, jestli by nebylo lepší pořídit 2. Samotné morče je někdy dost hlasité a pokud dceru omrzí, tak bude lepší, když bude mít alespoň parťáka a nebude úplně samo.