Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rhacodactylus ciliatus - Pagekon řasnatý - bez života, nežere, neudrží se

Ahoj,
mám asi problém, můj gekon (pagekon řasnatý) je nějaký špatný, poslední dobou moc nežere, když už, tak jednoho cvrčka za jeden nebo dva týdny, možná i déla, normálně když jsem mu dávala banán tak ho lízal jak divej, teď jsem mu ho musela dávat kolem tlamičky aby si vzal a vůbec se něčeho najedl, je pohublej, jakoby bez života, tak divně chodí, hodně zvedá nožky a přijdou mi ty nožičky hubené, má problém se dosvléknout a přijde mi že se neudrží na skle, neudrží se ani na ruce, postě jen tak jde, zvedá hodně zadní nožičky a je celkově zesláblý, občas se tak kroutí jak kdyby se z té staré šedé kůže nějak snažil dostat, přitom ho rosím každý večer a v krabičce má vlhko, cvrčky má neustále k dipozici, velikostně odpovídající (dříve zblajznul třeba tři za večer), obaluju je ve vitamínové směsi Roboran H + Plastin, AD3 dostal každý měsíc kapku na nos a olíznul to, teráriu mám 20 °C teď v zimě, akorát včera jsem ho dala na topení stažené na minimum aby v té krabičce neměl kosu, protože už se mi zdá fakt špatnej a přijde mi že se to horší.

Přitom nevím proč, žádné změny nebyly, pořád je na stejném místě, cvrčky krmím směsí z psích granulí, vloček a piškotů namletých, smíchaných s roboranem a dostávají čerstvou zeleninu (mrkev, salát, okurku).

Tak mi řekněte, co se mu chudáčkovi děje. Je mu cca 5 - 6 měsíců. Děkuji za odpověď.

Možná mu nedáváš vitamíny . Pagekonum zeslábnou kostí a celé tělo když jim nedáváš vitamíny . Dám ti radu primichavej mu do kasičky nebo rozmačkaného banánů vitamíny . Dostanou se mu do těla a bude to lepší. Měj se dobře