Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svrab u morčat

Zdravím, opět se sem obracím pro radu a doufám, že mi jako vždy pomůžete :-) Za výhodnou cenu jsem si pořídili cca 50 morčat ze zrušeného velkochovu, ale ty pískavé potvory mají svrab. Ty nejnapadenější jsme už ubytovali do mrazáku, ale 16 si chceme nechat na vlastní chov. Morčata co si necháváme do chovu nijak výrazně napadená nejsou, některá ani nemají příznaky, ale je mi jasné že svrab mají všechna. Existuje nějaká jednoduchá léčba? Rozhodně se nám nechce tahat 16 morčat k veterináři a podobně. Máme na starosti spoustu dalších zvířat a vážně bych byla ráda, kdyby léčba nezabrala moc času a nestála moc peněz :-)
Předem díky za rady :-)

My máme teda morčata jako mazlíčky, ale léčili je právě jednorázovým kápnutím čehosi za uši + očista ubytování a byl pokoj. Kolik jsem platila už nevím (bylo to před 4 lety). Rozumný vet by vám jistě lahvičku prodal. Jen bych se ho zeptala jestli pak budou vhodní pro zkrmení.