Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Broučci, suchá a scvrklá kůže na hroznýšovi

Ahojky,zapojím se do vaší debaty... Byla jsem dnes u známého co má doma hroznýše a když jsem ho viděla,tak se mi normálně chtělo brečet :( Vůbec se o něj ted nestarali,nedývali mu najíst,neměl vodu ani vlhkost :( NESNÁŠÍM takové lidi. Hroznýš je úplně pohublí,vypadá spíš jako trojúhelník. Kůži má úplně vysušenou,strašně scvrklou a špatné svleky. Má na sobě i broučky,nevím asi klíštata,po rozmáčknutí je krev. Dala jsem mu Effipro,což je napodobenina Frontline. Je nějaká šance,že bude Olinka v pořádku? Já bych jim nejradši skočila po krku,když jsem jí viděla před rokem,byl to nádherný had a ted :.(:.(:.(
[mod]Změna předmětu, původně: Broučci na hroznýši a úplně suchá a scvrklá kůže na hroznýšovi (cejna)[/mod]

Ja sama mam prave doma hroznyse,proto me tak trapi,kdyz vidim jak vypada :-( Problem je,ze nebydlime ve stejnem meste. Nevim jaky budou mit pristup dal. Nejradsi bych ji vzala k sobe,protoze moje se bude stehovat do noveho terarka,tak by ta jejich mohla do toho stareho,ale abych tim neohrozila moji,co myslite?

No, lepší je si hady s roztočema vědomě a dobrovolně do svého chovu nebrat. Pokud to chcete risknout, tak jedině s hodně přísnou karanténou. Hady mít v různých místnostech, nepoužívat stejné pomůcky (pinzety, utěrky, houbičky, lopatky, háky, prostě nic) při manipulaci v teráriích a s hady. Dodržovat až přehnanou hygienu...Ono, už jen zbavit se těch roztočů, pokud se v chovu rozlezou, není žádná velká sranda. Navíc u hroznýšů hrozí kromě přenosu parazitů i IBD. Já bych do toho, bejt na vašem místě, nešel. Spíš bych se snažil zapůsobit na majitele, aby dali hada do kupy.

Dobře,zkusím na ně tlačit co to půjde. Protože,když jsem ho včera viděla,nevěřila jsem vlastním očím :( Nejradši bych je nahlásila... A je nějaká šance,že se z toho ta samička nějakým způsobem dostane? Myslím tu scvrklou a vyschlou kůži atd. Zkusím sem dát fotky co mám,pokud mi to půjde nahrát. Ale musíte mi někdo říct,jak to udělám. Děkuji

Kamarádka se taky ujala podobného hroznýše, tomu visela i kůže na tvářích jak byl vyhublej, je mu cca rok, nechtěl jíst sám, tak ho krmila násilně, už je tedy dobrej, i když pořád hubenej, ale žere sám a už si zaleze do dutýho kmene a neleží pořád pod lampou jako první měsíce.
Přeju hodně úspěchů.

Tak hroznýška už nemají!!! Je ted u mého kamaráda,snad se z toho Olinka brzy dostane :) Až bude zcela v pořádku,tak bude u mě s tou mojí samičkou :) Kamarád jí pořádně nafotí,tak vám sem dám potom fotečky na kterých bude lépe vidět,jak hrozně jí zanedbaly :( A průběžně i nové,jak se má čile k světu :) A to se snad mít bude :)

když je takhle příšerně zdevastovaná, tak bych ji vůbec nepřeléčovala proti roztočům antiparazitikem. Fipronil může silně oslabeného hada zabít...dala bych ji na pár hodin do plasťáku s trochou vlažné vody a jedlého oleje. Čímž se zbaví jak roztočů (kteří se utopí a zůstanou v tom oleji), tak se tím vyřeší i ta dehydrace a špatné svleky. Které souvisí s těmi roztoči a špatným stavem. Pak dát zvíře do dobrých podmínek a dobře krmit...a nechat aspoň 1/2 roku v karanténě, než ho dáš k tomu svému hroznýšovi. Což bych ale stejně nedělala vůbec.