Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doplnění stravy leguána

Dobrý den lidičky leguýna krmím pestrou stravou mám ho od majitele co ho zanedbával, má polámaný všechny ostny ulomený ocásek tak že skoro žádný nemá, hubenější protože od malička prý vyrustal jen na mrkvi :-/ myslíte že je dobrá nápad přidávat mu do jídla velice na jemno rozemleté skorápky, mleté ovesné vločky a co takhle skusit pomlít mi do jídla konopná semínka ? semínka jsou bohatá na minerály, ovesné vločky mají dost vlákniny a vzhledem k tomu že bych chtěl aby byl co nejdříve pěknej s velkými ostny tak ty skorápky kvůly vápníku :-) co vy tu na to ? děkuji za odpověď

1.vek leguána
2.podmienky chovu v terku
3.pestrá strava ,podrobnejšie popísať
4.Ca + minerály - myslím,že tatiaľ bude vhodnejšia prášková forma - Plastin,Biomin H,príp. Nutrmix Rep
5.priložiť kvalitné fotky terka aj lega
Ovsené vločky som začal podávať až po dovŕšení 2 rokov.Všetko "dobré" zo stravy pôjde do rastu chvosta.Keď ten ako tak dorastie,tak živiny pôjdu do tela.Kvalita ostńov nie je závislá len od stravy.

Skořápky vajec jsou asi jediný, co neškodí z té nabídky, základem v zimě by mělo být čínské zelí, listová čekanka, pro doplnění pak malé množství jiné zeleniny (polníček, rukola, hlávkový salát, strouhaná mrkev, okurka, cuketa) a ovoce (jablko), případně listy ostružiníku. V létě (tedy kdykoliv to jde, od časného jara po pozdní podzim) samozřejmě listy lučních "plevelů" ( hlavně smetánka, různé pampelišky, jetel, jitrocel, jemné lístky bodláku aj...) a ovocných stromů, případně vrby. Rozhodně bych se vyvaroval citrusů, ani rajče není moc vhodné, taky banán je jen zbytečně moc cukrů a nic moc užitečného.