Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s vlhkostí

Dobrý den, přes den vlhkost mezi 30- až 45% přes noc to vytoupá až na 70- 80% nerosím podklad není mokrý ani nikterak vlhký voda s miskou malá, teplota přes den 26-do 30 s místem výhřevu cca 40 stupňů, v noci cca 20-23 stupňů,zastrašujemě ta vlhkost v noci určitě to není v pořádku? máte s tim někdo zkušenost...terárium z osb desek ze všech stran krom skla je polystirén.

Normálně zapařené terárium což udělá i akvárium.Větrání ihned otevřete!Nemá nic společného s vysokými letními teplotami.to se řeší vypnutím výhřevu a ne otevřením ventilace.Je tam teď prostě slabá ventilace (jako v akvárku)

zde je stručné foto 1.ventilace,2. ventilace(zavřená),3.místo kde had odpočívá,4.čidlo na teplotu a vlhkost,5.úkryt pro hada kam ovšem zatim neleze,6.miska na vodu,7.ventilace(zavřená),8.ventilace,technika-top ný kámen 10W, žárovka40W, 2 zářivky součet 26W,terá.rozměry- 125-80-80cm, postaveno z ošetrřených OSB desek 12mm,stěna z polistyrénu natřená fasádním lepidlem. ventilaci jsem zavíral takto,abych vyzkoušel vliv na teplo a vlhkost čistě test.teplotu a vlhkost měřím pomocí 3 teploměru každý v jiné tepelné zoně a 2 vlhkoměrů mechanickýho a digitálního.Rosil pouze 1dnou 4dny nerosím.topný kámen jede přes noc,v tera umělé květy a ošetřené větve z přírody umyté převařené a namočené v hypermanganu draselným poté vysušené a v montované.had není import

První věc, kterou bych na Tvém místě udělal, tak bych ten exoteráckej vlhkoměr vyhodil a vlhkost bych změřil něčím pořádným.. Vlasové vlhkoměry, které by měly být relativně přesné se už dají koupit docela levně (nebude to za stovku, jako ten od exoterry, ale za tři-čtyři kila už vlasovej vlhkoměr koupíš). Sám uvidíš, že ten rozdíl mezi hodnotami exotery a vlasového hydrostatu, bude veliký.

ano koupil jsem vlhkoměr a teploměr od exoterra a moje zkušenost je že je nikomu nedoporučim proto tam mám ještě ten kabel s čidlem potom pro jistotu ještě jeden teploměr s vlkoměrem přímo uvnitř a uvidíme co z toho vznikne...nakonec neměl bych tu péči zas až tak přehánět v přírodě teplota a vlhkost taky není každý den pravidelná.

Pokud nemáte v nádrži vlhký substrát, velkou mísu s vodou apod., jednoduše něco díky čemuž s rostoucí teplotou roste vlhkost, pak je to úplně přirozená věc, s poklesem teploty vlhkost stoupá, na tom není nic neobvyklého.
Nemyslím, že je potřeba tady cokoliv řešit, dělat další větrání atd.