Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno želva žlutolící - jak jí dopravit bez úhony domu

Dobrý den, včera nám zemřela malá želvička žlutolící. Měli jsme dvě každou z jiného zverimexu. Jednu nám dali do docela velké krabičky s vodou (ta co umřela) a druhou nám dali jen do malinkaté krabičky bez vody. Myslím si, že i přes veškeré opatření nám v té vodě nastydla. Hned druhý den začala plavat ke straně, nechtěla jíst a řekla bych, že měla hleny u nosu. Na netu jsem našla, že je to rýma nebo zápal plic, a že pomůže 3x denně koupat v heřmánku. Žádného zvěrolékaře v okolí 60 km jsem nenašla tak jsem to zkusila, pořád nechtěla jíst, tak jsem jí krmila přímo do pusinky, přes veškerou snahu zemřela. Dcera je z toho nešťastná, jak dopravit domu novou želvičku, aby se jí nic nestalo? Toto jsou moc pěkné stránky, škoda že jsem je neobjevila před vánoci.

Ideálně v létě, menší riziko. Pokud je nutno v zimě tak určitě bez vody, víc než promrznutí hrozí utopení. Ideální je ji dát do polystyrenového boxu, za 50kč se sežene skoro všude, do boxu dát půllitrovku s teplou vodou a želvu do toho boxu ve zvláštní krabočce, od flašky oddělenou kusem látky aby se naopak nepřehřál. Ideálně cestovat vytápěnými prostředky, např. auto.