Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský - Trus

Dobrý den mám takový problém můj chameleon už potřetí vyloučil trus který není klasický jako ho vždycky má takže není tmavě hnědý až černý a tuhý ale je měkčí připadá mi větší ale hlavně je šedý nevím čím to může být prosím o pomoc vím že si můžu zakoupit tester na výkaly na rozbor nějaký roztočů atd. ale nejdříve se chci zeptat zde aby to nebylo zbytečné-mohu zaslat i foto jestli to něčemu pomůže děkuji
[mod]Změna předmětu, původně: Chameleon Jemenský - Trus (cejna)[/mod]

To bile a oranzove neni trus, ale moc chameleona, presneji urat. Nema to vubec zadnou souvislost s nadbytkem vapniku. Pomer uratu bila/oranzova by mel byt 70/30 cca, pokud bude oranzove vice jak 50%, dostava se chameleon do stavu dehydratace. Pokud bude mit bile 100% a trus bude zapachat a bude obaleny slizem, je chameleon prevodneny. Obavam se vsak, ze temi 4ml vody ze strikacky jsi mu poskodil ledviny, pokud se totiz hydratuje umele, podava se chameleonovi mnozstvi vody max. 1.5-2% jeho telesne vahy denne. Nevymyslejte zde zadne kraviny a radne si nastudujte spravne podminky chovu chameleonu. Na facebooku se pridejte do skupiny Žijeme s Chameleony, kde Vam poradi certifikovani odbornici a chovatele chameleonu a ne zde samozvani radci, kteri maji sami nevyhovujici teraria a osvetleni pro chov chaneleonu.