Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UV lampa-leguan

Dobry den,
je toho tu sice jiz dost o osvetleni, ale preci jenom bych se chtel ujistit. Stavim pro starsiho leguana nove terarium (200v, 130d, 100h cm)a jako hlavni svetlo bych chtel pouzit toto http://www.akva-tera.cz/teraristika/econlux-lampa- 100w-uvb-e27-solar-raptor-10421.html nebo silnejsi??? http://www.akva-tera.cz/teraristika/econlux-lampa- 160w-e27-solar-raptor-10422.html a popripade pak doplnit nejakymi vyhrevnymi bodovkami podle teploty v terariu. Je tohle dobry zdroj denniho svetla, UVB a tepla? Chtel bych pouzivat 12 hodin denne. Nektere diskuse tu jsou i 6 let stare a tak nevim, jestli se v osvetlovaci technice neco pohnulo dopredu ci ne a podobne. Dekuji moc predem za rady, komentare a doporuceni.

Je zbytočné takouto lampou svietiť 10-12 hod.Ako hlavný zdroj - myslím "denné spektrum" a na ohrev sa používajú iné zdroje.Od "neónov" až po výbojky na predradník.Pre dospelého lega by som použil ako zdroj UVB tebou uvedenú 160 W verziu bez predradníka a svietil ńou 5-6 hod. denne. Alebo už potom výbojku na predradník.Do tvojho terka najvhodnejšia zrejme 70 W verzia.

Já bych šla do výbojky s předřadníkem. Počáteční investice je větší, ale pak už kupuješ jen lampy. My máme sun lux uv 50w (původně jsem koupila 70 w, ale vzhledem k douporučené vzdálenosti hodně hřála a výš umístit byl vzhledem ke konstrukci terka problém), svítíme 12 hodin a terárko je samozřejmě ještě dosvícené. První lampa kiksla po 10 měsících, dnes jsme dávali novou po roce. Stará stále svítila, ale kvůli UV.

Za prvé ... luxusní pozadí. Můžeš mi prosímtě poslat postup jak jsi to vytvaroval atd..? dělal jsem už dvě tera ale tohle mi příjde absolutně boží. Za druhé pokud budeš schánět předřadník tak doporučuji tenhle obchod ... asi nejlevnější co jsem našel na netu ( detail.asp ) - tenhle je pro 35w nebo 50w výbojku. Ještě se dělá pro 35w/70w

Diky za pochvalu pozadi, je to moje prvni takova prace, takze me to samozrejme tesi. Je to delano vsechno z 5cm polystyrenu (mel jsem po ruce zbytky), ale samozrejme se da vyuzit jakakoli tloustka a dle meho nejlepe pak ruzne tloustky. Lepeno je to na OSB desky pomoci specialniho lepidla na polystyren-pouzito na desky polystyrenu lepene nad sebe pouze v oblastech polic. Lepidlo je pomerne drahe. Zbytek desek byl na OSB desky nalepeny obycejnou montazni penou a drzi spolehlive. Chce to akorat po nalepeni nejak zaprit nez pena zatvrdne. Polystyreny jsou pak nasledne prorezavany pomoci obycejne pajky a kusu hlinikoveho dratu o tlousce cca 1-2 mm, ktery je zprohybany v zavislosti na tom, co chci vytvorit za relief. Tvar se da po chvilich samozrejme menit. Pridal jsem fotku pajky a dratku do alba viz vyse. Chtelo by to silnejsi pajku. Delku dratku je treba vyzkouset, kdyz je dlouhy, tak se neprohreje a nereze. Trva to pomalu a je to prace na nekolik hodit v tehle velikosti teraria. Jednotlive rezy jsou vedeny v horizontalnim smeru jeden nad druhym. Nechal jsem se inspirovat stolovyma horama ve Venezuele (tzv. tepui), ktere maji nektere podobne tvary sten: napr. https://www.google.cz/searchq=tepui+tents&source=l nms&tbm=isch&sa=X&ei=u6jaUt3mA5P54QTR74GQAg&sqi=2& ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1095&bih=800#q=tepui+climbing& tbm=isch&imgdii=_
Kde vznikly nejake skviry, ktere jsem chtel zaplnit, pouzil jsem montazni penu a pak nozem orezal. Na polystyren jsem pak nanasel 4 vrstvy univerzalniho flexibilniho lepidla. Nanaseno stetcem, nechano vzdy 24 hodin zatvrdnout. Chce to opravdu nekolik vrstev, nez to pevne drzi vhledem k mekosti polystyrenu pod tim. Je to prace fakt na dlouho, jedna vrstva mi vzdycky trvala tak 4 hodiny. Spotreba je pres 20 kg lepidla.