Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větší ještěr

Zdravím mohu mít dotaz, už dost dlouho hledám většího ještěra co se vejde cca do 2000Kc a je velikostně asi jako varan stepní, koukal jsem na teju ale nenašel jsem prodej zda o nějakém víte prosím o napsani. Děkuji za jakoukoliv odpověď

Je t opodle toho jak se krmí, já krmím z 80% švábama a 20% myší ted přes zimu. Jinak když se daj najít žížaly a šneci tak do něj valím hlavně to místo myší. A má v 8 měsících asi 65cm. Tak myslím že rok by tam možná vydržel, uvidíte jak poroste samice rostou o trochu pomaleji já mám samce.

Tak taky záleží kolik vyroste co se tak koukám je to kus od kusu a info to stejný, já mám v plánu pokud bude klidný ho pouštět volně i v tera místnost, no a zahradu mám velkou dost takže žížaly myslím nebudou problém, nemáte zkušenosti se slimíkama jestli by je vzal, máme jich hojně ve sklepě :)

Jojo slimáky má rád, ale je potřeba si vzít nějakej ubrousek nebo kus hadru a vždy je trochu v tom vyválet aby jste z nich tak dostal většinu toho slizu. Pokud se to neudělá tak slimaka obalí v písku kdy sežere víc písku jak bylo slimáka a ještě je celej zalepenej a hodinu se otírá o kameny.
Pouštět se dá, ale je to kus od kusu no. Já měl štěstí na strašného klidase nechá na sobě špalky štípat, pokud ale zahlídne myš,švába dokonce i foták(nevim proč) tak se uplně promění.... :) zhruba do 30cm jsem ho krmil z ruky potom už to nejde protože do švába naletí tak že ho veme i s prstem. I tak ho ale po místnosti nepouštím mam na podlaze celkem chladno tak mi to příjde zbytečný.

Strašně se mi líbí varani tohoto chlápka, maj krásnou figuru já se o to snažím taky no... moc se nedaří.
watch

To jo tady u nás máme v lomě ale ten je přes zimu zavřenej a sou tam kamery :) jedině jak se tu dá koupit tak si ho nechat dovézt, o ničem jiným nevím že by tu šlo, kdyby to byla igelitka tak to někde vezmu horší je že to chce tak kotouč, ale zítra se zeptám kamoša jestli ještě něco nezbylo :)

Větrání nahoře 1cm škvíra a vepředu rohy 10cm

je uboze málo..dyť se to tu mele pořád dokola!

Osvětlení nedostatečný a v květináčích na prd..řešeno v každým druhým dotaze a to pozadí si myslím stepákovy drápky nevydrží..
Je ale fajn, že na to máš měsíc, abys to udělal celý znovu ;-)

Dobře tak abych začal tím vrchem stačí mi oddělat 2 šroubky a bude mít i nahoře 10cm řirokou a přes celé tera dlouhou škvírku :) a skrze to pozadí at si pohraje kdyžtak se udělá nové, jen se mi nechtěla nechávat stěna prázdná a to odvětlení není zapnuté proto tam je tma nemám tam ani žádnou žárovku. Dám je vedle sebe.

Zdravím tak varánek je doma, ta výbojka svítí dobře a vytopí terárko na 30 stupňů, dosvětluji úsporkou a zezačátku hodně šmejdil po teráku, ale druhý den už se začal schovávat a tedka je zatím schovaný, doufám že se sklidní a nebude mu vadit moje společnost, od neděle vždy když dojdu domů tak ho chodím okukovat :)