Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větší ještěr

Zdravím mohu mít dotaz, už dost dlouho hledám většího ještěra co se vejde cca do 2000Kc a je velikostně asi jako varan stepní, koukal jsem na teju ale nenašel jsem prodej zda o nějakém víte prosím o napsani. Děkuji za jakoukoliv odpověď

Je t opodle toho jak se krmí, já krmím z 80% švábama a 20% myší ted přes zimu. Jinak když se daj najít žížaly a šneci tak do něj valím hlavně to místo myší. A má v 8 měsících asi 65cm. Tak myslím že rok by tam možná vydržel, uvidíte jak poroste samice rostou o trochu pomaleji já mám samce.

Tak taky záleží kolik vyroste co se tak koukám je to kus od kusu a info to stejný, já mám v plánu pokud bude klidný ho pouštět volně i v tera místnost, no a zahradu mám velkou dost takže žížaly myslím nebudou problém, nemáte zkušenosti se slimíkama jestli by je vzal, máme jich hojně ve sklepě :)

Jojo slimáky má rád, ale je potřeba si vzít nějakej ubrousek nebo kus hadru a vždy je trochu v tom vyválet aby jste z nich tak dostal většinu toho slizu. Pokud se to neudělá tak slimaka obalí v písku kdy sežere víc písku jak bylo slimáka a ještě je celej zalepenej a hodinu se otírá o kameny.
Pouštět se dá, ale je to kus od kusu no. Já měl štěstí na strašného klidase nechá na sobě špalky štípat, pokud ale zahlídne myš,švába dokonce i foták(nevim proč) tak se uplně promění.... :) zhruba do 30cm jsem ho krmil z ruky potom už to nejde protože do švába naletí tak že ho veme i s prstem. I tak ho ale po místnosti nepouštím mam na podlaze celkem chladno tak mi to příjde zbytečný.

Strašně se mi líbí varani tohoto chlápka, maj krásnou figuru já se o to snažím taky no... moc se nedaří.
watch

Větrání nahoře 1cm škvíra a vepředu rohy 10cm

je uboze málo..dyť se to tu mele pořád dokola!

Osvětlení nedostatečný a v květináčích na prd..řešeno v každým druhým dotaze a to pozadí si myslím stepákovy drápky nevydrží..
Je ale fajn, že na to máš měsíc, abys to udělal celý znovu ;-)

Zdravím tak varánek je doma, ta výbojka svítí dobře a vytopí terárko na 30 stupňů, dosvětluji úsporkou a zezačátku hodně šmejdil po teráku, ale druhý den už se začal schovávat a tedka je zatím schovaný, doufám že se sklidní a nebude mu vadit moje společnost, od neděle vždy když dojdu domů tak ho chodím okukovat :)