Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmní hlodavci

Ahoj, chci si založit novou skupinu krmných zvířat. Mám myši který se mi moc nemnoží a stejně bych pro hada a ostaní potřebovala nějaký větší holata. Přemýšlím nad mastomyšima, ale chci se zeptat jestli nejsou lepší rovnou potkani? Jací jsou Vaši oblíbení krmní hlodavci? :-)

A jaké to máš myši a jak často mají mladé popřípadě kolik? "Oblíbení krmní hlodavci" je divná otázka :D
Mám ale nejraději laboratorní myšky, moc nesmrdí a mají rychlou produkci. Smrad třeba od potkanů je uplně odlišnej a mnohem více mi vadí než od myší. :)
Pro jaké zvíře/zvířata chceš zakládat chov myší/potkanů?

Oblíbení je blbé slovo, uznávám :-) tak třeba jací jsou podle vás nejpraktičtější :-D Mám barevné myši ze zveráče a at dělám co dělám, rozmnožily se mi jen jednou. Už jsem to řešila i tady. Já to potřebuju pro korálovku a pak si občas dá gekončík, želva a agama. A na otázku, proč té korálovce radši nedám větší myš než malé holátko potkana ( odpovícám dopředu) jsem prostě ženská a neumím zabít dospělejší zvíře a zvládnu jen hole:-[ proto se mi velcí hadi líbí, ale chovat je nemůžu...

Aha, ono občas se narazí na nějakou potvoru samici která moc mladých nedává. Ale spíš to je zapřičiněno podmínkama. I když jsem jednou měl 1 samici která měla dobré podmínky a i tak mladé neměla.

Pro korálovku a gekona budou ideální ty mastomyši nebo obyčejné laboratorní myši. Chovat potkany by bylo podle mě zbytečný. Sežerou toho jak 10 myší a nas*rou taky tak.

Já mám mastomyši v dílně, kde je cca 10°C teď v zimě a samice mají pořád plný hnízdo. Krmím granule pro mastomyši mixovaný s lowendovýma psíma granulema z marketu a tvrdý pečivo a sem tam zeleninu..
Do T4 jim dávám nějaký to seno teď v zimě na hnízdo. Jedou bez problémů ;-)

No holata mastomyší jsou skoro stejně velká jako klasických myší..ale tak nějak mi vyhovují víc, rychleji rostou a mastomyši jako takový mi pokryjou větší rozmezí velikostí, nehledě na to, že mi i ty nejvíc sezóně žravý regíny ty mastomyši berou kdykoliv (potkany mi nechtěly žrát). Kvůli jediné samici co má přes 3kg sem tam koupím XXL potkana, ale vyřazený mastomyši jsou oblíbenější.
V chovu hlavně nesmrdí a jsou celkem roztomilý (nestalo se mi, jak se všude píše, že by byly kousavý)
Jedinej problém jsem měl, že mi je nechtěly žrát mladý korálovky, protože jsou holata po narození "chlupatý" ale naštěstí mám ze zoo standartně v mražáku okolo 100 holat klasických myší ;-)
Trimeráci mi zase radši vezmou odrostlý hole mastomyši, než hole myši..

Tak jsem si koupila novou skupinu a dokonce jsem jednu samici a jednoho samce z předešlé skupiny zabila. Což je tedy něco co jsem od sebe ani nečekala :-) zbývající samičku bych taky vzala, ale nemám jí ted komu zkrmit tak si ještě prodlouží život tak o týden... Jedna koupená samička je pěkná hruštička, dám jí zvlášt. Snad se mi už bude dařit :-) A tentokrát jsem koupila čistě bílý..