Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stavba terária Agama vousatá

Ahoj,

vím že je toho tady mraky ale chtěl by jsem jenom váš názor na terárium které budu stavět.

Velikost terária pro dvě samice agamy vousaté 120x50x60 (dxšxv).

Pozadí bude s polystyrenu(lepidlo na dlaždičky cca 4-5 vrstev plus duvilax a lak s atestem) kde budou min tři plošiny pro odpočinek agam. Dále jako zdroj světla a tepla Sunlux 50w(pod žárovkou placatý kámen 27x19cm jsem našel :-)) plus 90cm zářivka Narva Lt 39 W t5 958 HQ bio vital. Větrání ve stropě dva pruhy 50x9cm plus boky na obou stranách dva a dva pruhy cca 14x5cm. Jako podklad bude písek do dětských pískovišť. Přidané tři misky(voda, jídlo-zelenina,pampelišky atd a vitamíny) mám připravený větší kus dřeva ( mám nechat s kůrou nebo bez kůry?) plus přidám korkovou kůru na šplhání.

Prosím o věše názory či co změnit v teráriu.

Děkuji moc za vaše názory Franna :-)

A co myslíte ten kus dřeva mám sundavat kůru? Je to z listnatého stromu, v tuto chvíli mám 14 dní dřevo na topení aby pořádně vyschlo bude ještě min dalších 14 dní. A myslíte že bude stačit když dám 4-5 vrstev lepidla na dlaždičky plus duvilax a budu rosit že stěna bude v pohodě že se nezačne nějak rozpadat - hýbat?

Kůru bych tam nechal. Oni si ji stejně časem odrbou jak po ní budou lézt. Já mam u svých větev z borovice a po roce už je na půl zbavená kůry :-)
Pozadí by mělo vydržet v pohodě. Já dělal tři vrstvy lepidla a navrch balakryl s atestem a drži to i po 4 letech co to tam mám.

To pozadí určitě vydrží. Většinou stačí cca 3 vrsty + výsledná vrstva (duvilax a písek) a drží to v pohodě. Jen jsem nikde neviděl zmínku o UVB. To bude ta sunlux 50W výbojka? Pokud ano, tak bych neviděl problém. Stejně je vždy výtvor rozdílný od představ. Takže posuzoval bych až potom onen výtvor. Ale představa určitě v pohodě. ;-)

Dobrý den, mám v plánu stavit nové terárium, staré začíná dosluhovat. Při stavbě jsem asi udělala chybu a vnitřek se začíná loupat. Prosím o popsaní stavby nebo odkaz na nějaký kvalitní návod. Jen musím upozornit informace typu lepidlo na dlaždice mi přijde zavádějící. Našla jsem asi tři a každé uplně jiné. Děkuji za pochopení i za rady

Děkuji za odpověd, ve všech návodech bylo lepidlo na obklady, nenašla jsem žádnou krabici ani pytel s nápisem lepidlo na obklady, pracovníky obchodu bylo mi doporučeno cosi jako silikon, pak cosi jako duvilax a cosi jako to co přikládate v odkazu. jmenovalo se to flexkleber, tak to bude asi ono. a ten duvilax nevím ale rozmáčí se, a agamy ho začali trhat, proto dělám nové terarium. proto potřebuji něco jiného. ta omítka je omyvatelná a nesákavá ? pokud ano prosím o konkrétní obrázek,
děkuji moc za ochotu a rady