Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Guttata - malý + velký had v jednom teráriu

Dobrý den, mám doma malou samičku (asi 45cm) v plastové krabici, která je v teráriu u většího samce (120cm). Potřeboval bych poradit, jaký velikostní rozdíl by mezi nimi měl být, až je budu dávat k sobě?? :) Nerad bych pak jednou přišel a měl jen toho starého flegmouše :/ Děkuji za každou informaci :)

loading...

Samec malé užovce neublíží, v tom smyslu, že ji nesežere.
Na krmení je ale budete muset oddělovat.
Každopádně dospělý samec může (a bude) v období páření na samičku (byť nedospělou) dorážet a ta tak bude ve značném stresu se všemi důsledky z toho vyplývajícími....
Pokud není zbytí, tak ve společném tera samozřejmě přežijí, lepší je ale chovat společně buď stejně velký/dospělý pár nebo v případě chovu různě velkých jedinců pohromadě jen příslušníky jednoho pohlaví...

jo, dozajista láska na první pohled :-|. To, že hadi spolu lehávají pod světlem znamená jen to, že se tam oba chtějí vyhřát, nic víc, nic míň...krom toho, že tmavka a taeinura mají jiné nároky na chov.

Co se týče dotazu, tak hady s velkým velikostním rozdílem nekombinovat z mnoha důvodů..ikdyž se guty vzájemě obvykle nežerou, tak stát se to může. Že samec samici předčasně napáří, to se stane na 100%, hned jak holka začne pohlavně dospívat a to už může být při dobrém krmení po roce věku. Navíc větší had na menšího nebere žádné ohledy, takže mu může omylem oblížit...prostě je k sobě nedávat, dokud holka nedospěje.