Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyhublý gekončík noční

Dobrý den,

obracím se na Vás s vážnou prosbou o pomoc. Děti mi do školy přinesly velmi vyhublou (26g) samičku gekončíka nočního. Občas si vezme cvrčka, ale nijak nepřibírá. Je nějaká možnost, jak ji zachránit? Prý přestala žrát. Mám ji oddělenou, ale nevím, jak ji pomoct. Prosím, poraďte.

Krmit co se do ní vleze, vyzkoušet i šváby, červy i třeba holátko. Také zajistit správné podmínky! Pokud ale opravdu nepřibírá může být problém i jinde, takže k veterináři co rozumí plazům, nebo rovnou poslat trus na rozbor.

Ano, tak nejak. Jestli muzu, sic jsem jen amater - nedouk, dulezita hlavne teplota. Pokud tam je tendence aspon neco zrat, snazil bych se o nejakych 28 - 32°C v prostoru pres den, pres noc treba pokojovka (neco nad 20), ale nechal bych zapnuty topny kamen aby se mohl gekoncik vyhrat kdyz bude chtit. A nechat trvale dostupne nejake krmeni - misku s moucnymi cervy, trvale pustene cvrcky (jen jim nezapomenout dat taky krmeni). Jde o to jestli je vyhubly jen kvuli spatne peci, nebo trpi cizopasniky - v druhem pripade pokud pujde o cryptosporidie tak je to konecna.