Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva napadá.na nohu

Dobrý den.
Moc Vás prosím o radu.Màme doma želvu čtyřprstou stàří cca 2 roky.Doma jí máme 10 měsíců.Váží 370 gr.Krunýř tvrdý.želvák byl nemocný dostával antibiotika+vitamíny 5 dní.od té doby ho každý den už měsíc krmíme. Do salátu vitamíny hroz.víno jablíčo mrkev cuketu.Měl svètlé chvilky o víkendu jedl a pil sàm teď opět ne.želvák napadá na nižičku.
Svítím mu uw vyhřívám ho od.7-17 hod.Vlhčím půdu.Dostává vápník želví kapky a skořápky.Je mi ho líto je to miláček.Nechci nic zanedbat.
Prosím Vás o radu.
Moc.děkuji Andrea.
aandrea.kaja@seznam.cz

Nejsem želvařka, ale z toho krmení se mi ježej vlasy na hlavě. Salát, i to ovoce jsou úplně mimo. Teď v zimě bych krmila hlavně čínskym zelim, listama bedluben a jiných zelenin, a když už salát, tak leda římským. V létě pampeliškama a jiným plevelem. Něco si o krmení želv najděte, protože tohle fakt neni OK. Taky by mě dost zajímaly ty "želví kapičky"...to mi smrdí nějakou AD3-kou...
Co želvě bylo, že dostávala antibiotika?

Dostává salát polníček římské zelí srdíčka a čínské zelí
salát jsem napsala špatně..
Ovoce tedy dávat nemám?
Kapky jsou os zvěrolékaře Turtle vit.
Želvák měl v sobě infekci.Byl apatický.
Dostàval glukosu vitamíny a antibiotika.
Četla jsem že může mít po ant. Nemocné ledviny a tím špatně chodit.Je to možné dá se ti zlepšit?
Děkuji za odpověď.A.

ŽÁDNÉ VITAMÍNY ANI KAPKY- všechno to jsou svinstva, které poškozují želvě zdraví. Dále pro horsfieldku žádné ovoce ani salát - nevhodné, pouze minimálně - třeba 1x za měsíc. Krmte: letní období: pampelišky, jitrocel, jetel, bodláky, kopřivy a všechno možné co najdete na louce, pokud to není jedovaté, zima pokud nezimujete: rukola, polníček, čínské zelí, čekanka, endívie, seno, ibišek. Vlhčení půdy u horsfieldek jenom trochu a hlavně v místě kde spí. To jak napadá na nohu, může souviset s ledvinami (samozřejmě nodokážu určit co, ale je toho dost) - obecně nevhodný chov. Možná jste to způsobila Vy, možná majitel před Vámi, nebo import. Doporučuji si toho co nejvíc přečíst o chovu, protože to spěchá. Hlavně, ať má dostatek vody, ne ve smyslu, že ji uděláte v teráriu bažinu, ale části ji koupejte, alespoň 1x za 2 dny, kvůli přísunu vody. Na ty ledviny si dávejte pozor! Nenavštěvujte veta., který není specialista na plazy, mnohdy neví co dělají a poškodí zvíře ještě víc. Samozřejmě to tak vůbec nemusí být, to co jsem zde napsal ale pozorujte ji.
Jak je vlastně stará? Popište podrobněji podmínky chovu.

Dobrý den.
Želvák dnes poprvé šel bez napadání na nožičku.
Stále ho ale krmím.Do polníčku dostává vápník a sušené seno.
Vit.kapky jsem vynechala.Koupila jsem silnější žárovku Reptile uvb 100.
Dávám mu po kapkách čaj na ledviny z bylinek a brusinek.
Zatím sám nejí,ale je čilejší zvedá hlavu a při koupání se pohybuje.
Nevím co mu mám nabídnout ,aby se sám najedl.Každý den má mrkev polníček a čínské zelí.Také červíka.
Děkuji za ochotu za radu a starostlivost.
Andrea.

Po každé píšete něco jiného v jiném dotaze (T.ho.rachitida a nedostatek glukózy). Dáváte mu příliš jednostrannou stravu, skuste toho vyskoušet co nejvíc (zdravé stravy), ať si vybere, žádné čaje. Reptile 100 je hodně slabá, pořiďte Reptile 200 - chápu, že je to drahé, aly v tomto případě je nezbytné, aby měl co nejlepší podmínky. Také žádného "červíka", tím mu jedině ublížíte.