Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský UV Zářivka

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat jestli jde místo Reptile UVB 100 dát nějaká trubicová zářivka Např.: Zářivka Repti Glo 5.0, 14 W, 38 cm - Hagen.
A k tomu nějaká bodovka tekže.:

http://www.robimaus.cz/cs/zarivky-pro-plazy-t8/605 -zarivka-repti-glo-50-14w-38cm-1556122159.html UVB,UVA
http://www.bucek.name/index3.php?id=zarovkynad60td at_zarovkabodova240v40we27_49c00_ TEPLO
[mod]Změna předmětu, původně: Chameleon Jemenský UV Zářivka (cejna)[/mod]

Nedělala bych to. Ten chameleon by jí musel mít přivázanou na zádech, aby to k něčemu bylo. Oproti kompaktním zářivkám vyzařují ty lineární UVB jen na krátkou vzdálenost a s časem se to samozřejmě ještě zhoršuje. A když se to srovná třeba s výbojkamy, kterýma se chamíkům běžně svítí...lineárku bych dávala třeba k žábám apod., kde ta potřeba UVB není tak vysoká, ale k chameleonům (myslím tím jemenské) ne.

Nejdřív jsem se lekl, že je chcete dát do jednoho terárka... Pokud bude mít ten chameleon celý strop z pletiva a pod dvířky pruh, tak si myslím, že ta výbojka bude dobrý zdroj UVB, tepla a i pěkně terárium osvítí. Rozměry jsou takové to minimum. A jak budete řešit větrání ve tropě u té agamy, když bude mít celý strop zastavený?